VIDEO Paráda slovenského reprezentanta: 60-metrové sólo zakončené víťazným gólom!

Radosť hráčov Beitaru Jeruzalem
Radosť hráčov Beitaru Jeruzalem

JERUZALEM - Slovenský futbalový reprezentant v službách izraelského Beitaru Jeruzalem Erik Sabo strelil víťazný gól svojho tímu v sobotňajšom domácom zápase v rámci 21. kola tamojšej najvyššej súťaže proti Maccabi Haifa (3:1). Dvadsaťšesťročný záložník v 53. min za stavu 1:1 prevzal loptu v strede ihriska a po sóle, keď využil predovšetkým svoju rýchlosť, prekonal hosťujúceho brankára a poslal svoje mužstvo do vedenia.

Sabo odohral celé stretnutie, jeho krajan a nový spoluhráč Jakub Sylvestr premiérovo bol na súpiske, no z lavičky náhradníkov do duelu napokon nezasiahol. Od piatka 29-ročný útočník (nar. 2. februára 1989) prišiel do Beitaru ako voľný hráč, naposledy pôsobil v dánskom Aalborgu po boku Filipa Lesniaka a Pavla Šafranka. V utorok sa novému zamestnávateľovi upísal do konca sezóny s ročnou opciou.

Pre šúrovského rodáka Saba to bol druhý ligový gól v aktuálnej sezóne, prvý strelil v závere novembra v domácom súboji proti Hapoelu Beer Ševa (2:2). V tomto ročníku má na konte aj presný zásah v júnovom domácom prvom zápase 1. predkola Európskej ligy proti maďarskému Vasasu Budapešť (4:3).

Beitar v lige dosiaľ vybojoval 43 bodov (bilancia 13-4-4) a v tabuľke najvyššej izraelskej súťaže figuruje na 2. priečke; má jednobodové manko na Hapoel Beer Ševa, ktorý má k dobru nedeľňajší večerný duel na ihrisku Maccabi Tel Aviv (20.00 h SEČ). Beitar už má istotu účasti v šesťčlennej nadstavbovej skupine o titul.

Beitar Jeruzalem - Maccabi Haifa 3:1
Erik Sabo odohral celý zápas a v 53. min strelil víťazný gól, Jakub Sylvestr (obaja Beitar) bol na lavičke náhradníkov.


Tagy: Jakub Sylvestr Beitar Jeruzalem Erik Sabo

Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook - Beitar Jeruzalem; Video: Streamable

DISKUSIA