VIDEO Kouč Ramsey sa v dejisku olympiády nadchýnal: Uvedomil som si, že...

Tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay počas tlačovej konferencie slovenskej výpravy na ZOH 2018 v Slovenskom dome počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu
Tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay počas tlačovej konferencie slovenskej výpravy na ZOH 2018 v Slovenskom dome počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu

PJONGČANG - Kórejská republika vytvára od začiatku pobytu veľmi pozitívne dojmy. Zhodujú sa na tom najvyšší predstavitelia slovenskej výpravy na ZOH 2018 v Pjongčangu. S tým, že viacero drobných problémov sa v takejto atmosfére rieši oveľa ľahšie.

Prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel na úvodnej tlačovej konferencii v Slovenskom dome zdôraznil, že čakal vysoký štandard, ale jeho prvé dojmy predstihli očakávania: "Samozrejme že až na pár výnimiek, aké sa na takomto podujatí nevyhnutne vyskytnú. Ale hneď sa všetko rieši, takže moje dojmy sú veľmi príjemné. Rád by som v tejto súvislosti vyzdvihol aj spoluprácu s naším zastupiteľským úradom. Kórea nás celkovo privítala síce mrazivým, ale pekným slnečným počasím a akoby predznamenala priebeh hier."

Šéf misie Roman Buček musí riešiť oveľa prozaickejšie záležitosti, ale tiež si Kórejcov pochvaľuje: "Uviazol nám náklad na sklade v Soule a dva dni s tým boli naťahovačky. Stretol som však šéfa organizačného výboru a on dal hneď svojmu asistentovi pokyn. Všetko sa pohlo. Problém s cargom je pravidelný a chápeme, že zo strany organizátorov to je enormná záťaž na vybavenie colných formalít. Sklady sú asi preplnené, aj keď očakávam, že by sa mali na to pripraviť. Informácia od spoločnosti bola, že cargo uviazlo v sklade a nevedeli sme si s tým rady. Našťastie sa všetko podarilo a deň pred príchodom prvej časti výpravy sme mali všetok materiál na svojom mieste. Spomínali českí aj ďalší kolegovia, že to nebolo doručené načas, asi bol systémový problém priamo v Soule." 

Pomerne značný problém spôsobili výprave ubytovacie kapacity v oboch dedinách. Organizátori pridelili počet izieb zhruba na polovicu, ale slovenská výprava potrebuje viac miest v horskej dedine. "Prvé dni sme sa borili s rozmiestnením. Museli sme akceptovať aj ubytovanie v okolitých hoteloch, okolo 15 kapacít pre členov realizačných tímov je tam. Vybavili sme aj hotel pre Veroniku Velez-Zuzulovú priamo v jej stredisku, aby mala na pešo lanovku, ale nakoniec sa rozhodla bývať v olympijskej dedine, jej tím je v hoteli. Vo štvrtok prichádzala do dejiska zvyšná časť hokejového tímu, 11. februára pricestuje lyžiar Andreas Žampa, ten je ešte v plnom prúde prípravy. Posledná pricestuje 13. februára Nicole Rajičová priamo z USA." 

Na tlačovku v prímorskom meste Kangnung zavítali aj členovia hokejovej časti výpravy. Šéftréner Craig Ramsey sa nadchýnal: "Som veľmi potešený, že môžem byť na tejto olympiáde. Mám okolo seba skvelých ľudí na čele s Mirom Šatanom a o to viac si to užívam. Keď som sa dnes zobudil v olympijskej dedine, tak som si uvedomil, že som hrdý na to byť súčasťou tohto slovenského hokejového tímu. Stretol som tu už aj viacero známych ľudí z iných krajín, proste je to tu fajn."


Tagy: ZOH 2018 Pjongčang Anton Siekel Craig Ramsay

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: TASR

DISKUSIA