Futbalový Slovan čaká na návrat skúseného zadáka: Dal som si sľub, že sa vrátim ešte silnejší

Kornel Saláta
Kornel Saláta

BRATISLAVA - Futbalista úradujúceho slovenského vicemajstra ŠK Slovan Bratislava Kornel Saláta sa po polročnej prestávke zavinenej zranením vráti na trávnik v prvej polovici marca.

"Cítim sa dobre. Verím, že koleno bude aj naďalej v poriadku a postupne ho budem môcť zaťažovať. Mám za sebou päťmesačnú cestu, na plnohodnotný návrat potrebujem ešte jeden mesiac," vyjadril sa v rozhovore na internetovej stránke Slovenského futbalového zväzu (SFZ) skúsený 33-ročný obranca.

Slovenský reprezentant sa zranil 13. augusta 2017 v dueli 4. kola Fortuna ligy proti FC DAC 1904 Dunajská Streda, o mesiac neskôr 14. septembra absolvoval chirurgický zákrok - plastiku predného skríženého väzu ľavého kolena a jesenná časť tejto sezóny sa pre neho skončila. Prognózy hovorili o Salátovej polročnej nútenej pauze. "Do súbojov ešte naplno nechodím, nič také. S chalanmi vybehnem na ihrisko, máme spoločnú rozcvičku. Môžem ísť s nimi do prihrávky, ale potom trénujem individuálne. Ešte to tak mesiac potrvá, do zápasov a do hry momentálne nemôžem ísť. Urobím všetko pre úspešný návrat," vyjadril sa rodák z Kamenice nad Hronom, ktorý absolvoval so spoluhráčmi zo Slovana Bratislava štvortýždňové kondično-herné sústredenie v Turecku.

Saláta bol z vážneho zranenia zaskočený, potom to však zobral z pozitívnejšej stránky. "Taký je už raz futbalový život. Pomohli mi spoluhráči, tréneri, rodina, priatelia. Cítil som po celý čas ich blízkosť a podporu. O to ľahšie som toto náročné obdobie znášal. Krátko po tom, ako som sa zranil, som si dal sľub, že sa vrátim ešte silnejší. Urobím pre to všetko a verím, že sa mi to aj podarí."

ŠK Slovan Bratislava má po 19 odohraných kolách jesennej časti Fortuna ligy na treťom mieste tabuľky deväťbodový odstup na lídra FC Spartak Trnava, opora defenzívnych radov "belasých" však je pred jarnou časťou optimista. "Som presvedčený, že v porovnaní s jeseňou budeme silnejší. Do kádra pribudli noví hráči, mužstvo má svoju kvalitu. Pôjdeme od zápasu k zápasu, našim cieľom je majstrovský titul a triumf v domácej pohárovej súťaži (Slovnaft Cup, pozn.). V každom prípade chceme na nový štadión priniesť trofej z tejto sezóny," skonštatoval Saláta.

Účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016, ktorý si najcennejší dres obliekol dosiaľ 40-krát a strelil v nich 2 góly, je stále v kontakte aj s trénermi slovenskej reprezentácie Jánom Kozákom a Štefanom Tarkovičom. "Minulý týždeň som sa s nimi stretol v Turecku, hovorili sme spolu počas zápasu Slovana s FC Újpest. Popriali mi skorý a úspešný návrat na ihrisko, samozrejme, o nominácii do reprezentácie je predčasné hovoriť. Veľa bude záležať od mojej aktuálnej formy," priznal Kornel Saláta. Na otázku, či si trúfa pridať ešte jeden zápis na vrcholnom futbalovom turnaji, doplnil: "Majstrovstvá sveta 2010 v Juhoafrickej republike a ME 2016 vo Francúzsku sú mojimi top úspechmi doterajšej kariéry. Mám svoj vek a som po zranení. Napriek tomu sa chcem vrátiť a na ihrisku ukázať, že stále na to mám. Ťažko v tejto chvíli povedať, čo bude. Viem, že urobím maximum a nechám sa prekvapiť, čo prinesie budúcnosť. Pred reprezentáciou sú nové výzvy a šanca kvalifikovať sa na záverečný turnaj ME alebo MS.“

Na futbalovú scénu vstupuje nová súťaž reprezentačných tímov. Žreb 25. januára vo švajčiarskom Lausanne rozhodol o tom, že súpermi A-tímu SR v 1. skupine v rámci B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 budú Česko a Ukrajina. "Na reprezentačnej úrovni ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať a je jedno, či ide o prípravný duel alebo sú v hre body. S Ukrajinou sme odohrali ťažké zápasy, ale doma i vonku si môžeme trúfať hrať ofenzívne a otvorene. Proti Česku nás čakajú derby zápasy, príde veľa divákov, bude to sviatok futbalu. Skupina nemá favorita," dodal Kornel Saláta.


Tagy: Kornel Saláta ŠK Slovan

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA