Zaslúžená zlatá medaila: Nemeckí krasokorčuliari vytvorili nové svetové maximum

Aľona Savčenková a Bruno Massot sa stali víťazmi súťaže športových dvojíc na zimných olympijských hrách
Aľona Savčenková a Bruno Massot sa stali víťazmi súťaže športových dvojíc na zimných olympijských hrách

PJONGČANG - Zlaté medaily v súťaži športových dvojíc na ZOH 2018 v Pjongčangu získali nemeckí krasokorčuliari Aľona Savčenková a Bruno Massot. Striebro putuje zásluhou Suej Wen-ťing a Chan Cchung do Číny, bronz brali Meagan Duhamelová a Eric Radford z Kanady.

Finálové jazdy mali skvelú úroveň. Ako prví v poslednej rozjazde vyšli pred divákov v Ľadovej aréne Nemci a predviedli fantastický výkon. Tí boli po krátkom programe až štvrtí, ale od rozhodcov za voľnú jazdu dostali 159,31 bodov a vytvorili tak nové svetové maximum.


Keďže sa ich súperi nevyhli vo finále viacerým chybám, bronzový pár zo ZOH 2014 v Soči teraz vystúpil na olympijský trón. Pre Nemecko v súťaži športoviek získal olympijské zlato po 66 rokoch.

"Sme jednoducho dvaja bojovníci. Na ľad sme išli preto, aby sme získali zlato. A nevzdali sme to ani potom, čo sa stalo včera. Na olympijskú súťaž sme boli jednoducho výborne pripravení," citovala agentúra AP 29-ročného rodáka z Francúzska. Jeho partnerka bola už na piatej olympiáde, tú prvú na začiatku kariéry absolvovala ešte so Stanislavom Morozovom. "Toto je môj moment. Nemám slov. Som neuveriteľné šťastná," povedala Savčenková.

Lídri po KP Číňania Suej Wen-ťing a Chan Cchung predviedli až tretiu najlepšiu voľnú jazdu a klesli na striebornú pozíciu. Druhí po KP Jevgenija Tarasovová a Vladimir Morozov reprezentujúci OŠR nenaplnili medailové ambície a spadli až na štvrtú pozíciu.

KRASOKORČUĽOVANIE

Športové dvojice - po voľnej jazde: 1. Aľona Savčenková, Bruno Massot (Nem.) 235,90 b., 2. Suej Wen-ťing, Chan Cchung (Čína) 235,47, 3. Meagan Duhamelová, Eric Radford (Kan.) 230,15, 4. Jevgenija Tarasovová, Vladimir Morozov (OŠR) 224,93, 5. Vanessa Jamesová, Morgan Cipres (Fr.) 218,53, 6. Valentina Marcheiová, Ondřej Hotárek (Tal.) 216,59, 7. Batalija Zabijaková, Alexander Enbert (OŠR) 212,88, 8. Jü Siao-jü, Čang Chao (Čína) 204,10


Tagy: ZOH 2018 Pjongčang Aľona Savčenková Bruno Massot

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP/David J. Phillip

DISKUSIA