VIDEO Maďarská reprezentantka baví internet: Pri jej výkone neuveríte vlastným očiam!

Elizabeth Swaneyová
Elizabeth Swaneyová

PJONGČANG - Pre mnohých športovcov je štart na olympiáde splneným snom, výsledkom dlhoročnej práce a vrcholom kariéry. Maďarská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Elizabeth Swaneyová našla spôsob, ako sa do Pjongčangu kvalifikovať napriek tomu, že na U-rampe nevie predviesť ani jeden trik.

Američanka Elizabeth Swaneyová by sa do nominácie USA dostala asi len veľmi ťažko a tak využila, že jej starí rodičia sú z Maďarska a rozhodla sa teda reprezentovať túto krajinu. Prvý problém vyriešila, no potrebovala sa na olympiádu ešte kvalifikovať. V súťaži na U-rampe tak začala šikovne obiehať preteky s nízkym počtom súťažiacich, ktoré sa konali súbežne s veľkými podujatiami. Vďaka diskvalifikáciam alebo pádom súperiek tam pomaly zbierala potrebné body. 

Na divákov v Pjongčangu však čakalo prekvapenie. Swaneyová totiž v súťaži, kde odborná porota hodnotí triky, neukázala ani jeden a vozila sa zo strany na stranu. Podľa očakávania tak skončila definitívne posledná, no napriek tomu si získala sympatie množstva fanúšikov za to, že našla cestu ako si splniť svoj sen. 


Tagy: Elizabeth Swaneyová

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Kin Cheung; Video: Youtube

DISKUSIA