VIDEO Dybala opäť žiaril: Hetrikom zostrelil nováčika, Juventus si upevnil post lídra

Paulo Dybala hetrikom zariadil triumf JuventusuPaulo Dybala hetrikom zariadil triumf Juventusu Zdroj: juventus.com

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín triumfovali v súboji 31. kola talianskej Serie A na ihrisku Beneventa 4:2. Úradujúci majster si tak upevnil post lídra tabuľky, na Neapol má náskok sedem bodov a na konte o jeden odohratý zápas viac.

Hoci Juventus dostal do vedenia už v 16. minúte Paulo Dybala, hráči posledného tímu súťaže dokázali odpovedať už o osem minút neskôr - presadil sa Cheick Diabate. Ešte pred koncom prvého polčasu strhol vedenie na stranu hostí svojim druhým gólom v zápase Dybala, keď premenil pokutový kop. Nádej pre domácich vykresal v 51. minúte opäť Diabate. Juventus ale napokon potvrdil úlohu favorita - Dybala zavŕšil hetrik opäť z bieleho bodu a na konečných 4:2 upravil v 82. minúte Douglas Costa. Juventus prehral v lige naposledy 19. novembra 2017 na ihrisku Sampodrie Janov 2:3.

Benevento – Juventus Turín 2:4 (1:2)
Góly: 24. a 51. Diabate - 16., 45.+2 a 74. Dybala (druhé dva z 11m), 82. Costa

Viac o téme: Juventus Turín Paulo Dybala