VIDEO Djokovič po najvydarenejšom obnovenom štarte velebil Vajdu: Chýbal mi!

Novak Djokovič pookrial pod opätovným vedením Mariána Vajdu
Novak Djokovič pookrial pod opätovným vedením Mariána Vajdu

MONTE CARLO - Srbský tenista Novak Djokovič pookrial, keď sa do jeho zázemia minimálne dočasne vrátil slovenský kouč Marián Vajda.

"Pre nás oboch je to nový začiatok. Chýbal mi. A myslím si, že ja som chýbal jemu. Alebo tenis. Prípadne oboje..." s úsmevom vyhlásil Djokovič, citoval ho web Asociácie tenisových profesionálov (ATP).

"Užívali sme si desať dní spoločnej prípravy. Pozná ma skrz-naskrz, lepšie ako ktokoľvek, s kým som pracoval. Je to priateľ. Môžem sa mu zveriť s mnohými vecami zo športového aj súkromného života. Vždy tu bol pre mňa. Vie, čo potrebujem, aby som sa herne dostal na najvyššiu možnú úroveň. A nemohli sme si želať vydarenejší obnovený štart," podotkol 30-ročný Belehradčan po tom, ako v pondelok v 1. kole dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex na antuke v monackom Monte Carle deklasoval krajana so štatútom kvalifikanta Dušana Lajoviča za 57 minút 6:0, 6:1.

"Uvedomil som si to hneď na prvom tréningu. Cítil som sa bezpečne, motivovane, skvele. Obaja sa budeme snažiť pokračovať nastoleným smerom," skonštatoval Djokovič, ale nekonkretizoval, či kooperácia bude siahať aj za podujatie v kniežatstve. V stredu bude Srb v 2. kole čeliť Chorvátovi Bornovi Čoričovi. "Po dvoch rokoch som konečne mohol hrať bez bolesti," kvitoval Djokovič nadčasovo vari najzásadnejší fakt.

Djokovič v pondelok dosiahol svoj prvý zápasový úspech od januára, keď bol v osemfinálovom 4. kole melbournských grandslamových Australian Open. Prehral v ňom s Čchung Hje-onom z Kórejskej republiky, následne priznal pretrvávajúce problémy s lakťom dominantnej pravej ruky a potom podstúpil operáciu. Na južnej pologuli to bolo "Noleho" premiérové oficiálne súťažné vystúpenie od júlového Wimbledonu.

Niekdajší líder svetového rebríčka Djokovič sa medzičasom rozišiel a americkým tzv. superkoučom Andrem Agassim, aj s českým členom realizačného tímu Radkom Štěpánkom. Na marcových amerických podujatiach na tvrdom povrchu v kalifornskom Indian Wells aj v Miami na Floride zhodne neprekonal už úvodnú prekážku: vyradili ho Japonec Taro Daniel a Francúz Benoit Paire.

Dvanásťnásobný šampión z veľkej štvorky Djokovič získal v Monte Carle titul v rokoch 2013 a 2015, okrem toho bol vo finále edícií 2009 a 2012. Vajdu mal po boku od júna 2006 do mája 2017.


Tagy: Novak Djokovič Monte Carlo Marián Vajda

Zdroj:
SITA
Foto:
twitter - Novak Djokovič; Video: Youtube

DISKUSIA