Fantastická správa pre slovenský futbal: Mladučký Slovák sa upísal Manchestru United!

Martin Šviderský pózuje s dresom Manchestru UnitedMartin Šviderský pózuje s dresom Manchestru United Zdroj: twitter.com/utdways

BRATISLAVA - Talentovaný len 15-ročný slovenský záložník Martin Šviderský sa upísal anglickému gigantovi Manchestru United.

O mladého futbalistu sa zaujímali popredné tímy ako napríklad Liverpool, Chelsea, Arsenal, Manchester City, či West Ham United. Jeho vývoj sledoval aj škótsky klub Celtic Glasgow. Šviderský začínal s futbalom ako malý chlapec na východnom Slovensku v rodnom Vranove nad Topľou. Následne hral za mládežnícke výbery Michaloviec a Prešova. Jeho talent si všimol bývalý slovenský futbalista a tréner, ktorý v súčasnosti zastáva úlohu futbalového agenta Ľubomír Moravčík. Do zahraničia sa dostal práve vďaka Moravčíkovi, keď obliekal dres škótskeho Celticu Glasgow a francúzskeho tímu Saint-Etienne. Skauti londýnskeho Arsenalu ho neskôr získali do klubovej akadémie v gréckom Solúne, kde predvádzal svoj nesmierny talent.
 
Po zrušení tejto akadémie v Grécku si Martin vyskúšal viacero skúšobných pobytov v popredných európskych kluboch. Vďaka týmto skúsenostiam sa Martin naučil plynule rozprávať po anglicky a grécky, aby bol v súčasnosti hodnotený ako jeden z najväčších slovenských talentov. Súboj o jeho podpis nakoniec vyhral spomínaný Manchester United, kde bude mladý hráč naďalej rozvíjať svoje futbalové umenie. Po brankárovi Alexovi Fojtíčkovi bude druhým Slovákom hrajúcim za slávny klub z Old Trafford.
 
"Veľa to pre mňa znamená a som veľmi rád, že som sa stal súčasťou tohto klubu," povedal Šviderský a pokračoval: "Cieľ je - tak ako pre každého hráča - dostať sa do A-tímu. Aj keď to je pre mňa a moju rodinu veľký úspech, ešte stále je predo mnou mnoho rokov ťažkej driny." Na margo záujmu iných elitných anglických klubov doplnil: "Rozdiel medzi top klubmi v Anglicku je minimálny. V prospech Manchestru United rozhodlo to, že to je veľký klub a má dlhú a bohatú históriu. Páči sa mi práca s mladými hráčmi vo fantastických podmienkach."
 
Martin Šviderský Galéria fotiek (2) Zdroj: twitter.com/utdways

 

Viac o téme: Manchester United FC Martin Šviderský
  • Autor: © Zoznam/Marek Cocher
  • FOTO: twitter.com/utdways
  • Zdroj: športky, SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy