VIDEO Česi po skvelej šnúre našli ďalšieho premožiteľa: Po Švédsku padli aj s Fínskom!

Tuomas Kiiskinen, Janne Pesonen a Kristian Nakyva oslavujú gól FínskaTuomas Kiiskinen, Janne Pesonen a Kristian Nakyva oslavujú gól Fínska Zdroj: SITA/AP - Henrik Montgomery

SÖDERTÄLJE/ŠTOKHOLM - Fínski reprezentanti a domáci hráči uspeli v sobotňajších stretnutiach na Švédskych hokejových hrách 2018, ktoré sú súčasťou prestížneho seriálu Euro Hockey Tour.

Fíni v Södertälje triumfovali jednoznačne 5:2 nad Čechmi. Po prvej tretine viedli 2:0, Čechom sa v druhej časti podarilo znížiť, no tretie dejstvo opäť patrilo "Suomi": pridali tri góly a bez problémov sa presadili. "Tre Kronor" potom zdolali v Štokholme Rusov 3:1, pričom po dvoch tretinách mali náskok 3:0 a už si ustrážili úspech. "Zborná" prehrala v rámci EHT piaty raz v rade.

Kristian Nakyva a Dominik Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP - Henrik Montgomery

SÖDERTÄLJE
Fínsko - Česko 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Góly: 14. Honka, 17. Suomela, 41. Kiiskinen, 52. Rajala, 52. Kivistö - 31. A. Musil, 56. Kousal