Jurčo o slovenskej reprezentácii: Zaspali sme dobu, teraz sa to ale dáva dokopy!

Tomáš Jurčo
Tomáš Jurčo

KODAŇ - Slovenská púť na MS v hokeji 2018 je na konci. Chlapci síce nepocestujú domov ako hrdinovia, no určite si neurobili hanbu. Piate miesto v tabuľke a slušných 11 bodov na konte je krásna vizitka. Aj keď sa šport na "keby" nehrá, nebyť smolného gólu proti Česku desať sekúnd pred koncom, mohol byť postup do štvrťfinále realitou. Malou náplasťou na vypadnutie bola posledná výhra 7:4 nad Bieloruskom, ktoré bolo tento rok v pozícii fackovacieho panáka.

"Pocity po skončení turnaja mám celom dobré. Bolo vidieť veľa pozitív, myslím si, že ideme dobrým smerom. Mrzí ma, že sme neprešli ďalej, ale taký je hokej. Mali sme fázy, kedy sme chceli hrať lepšie, ale mali sme aj mnoho svetlých momentov, ako napríklad zápas proti Švédom. Mužstvo má potenciál do budúcna, máme na čom stavať," zhodnotil celkový výkon na MS v hokeji 2018 Tomáš Jurčo pre Športky.

Šikovný útočník Chicaga Blackhawks mal na pleciach veľkú zodpovednosť, pretože mal byť lídrom ofenzívy. Tento post si zastal zodpovedne. Do každého súboja išiel naplno a neraz si to odniesla jeho doráňaná tvár: "Neľutujem to, stálo to za to. Celú sezónu som nemal ani jeden škrabanec na tvári a hral som rovnako. Teraz som mal niečo po každom strete." 

Dá sa povedať, že vzhľadom na kvalitu kádra Slovensko naplnilo očakávania, možno ich ešte o kúsok prekročilo. Získať 11 bodov v tak nabitej konkurencii je dobrý výsledok. Reprezentanti hrali na hranici svojich možností. Treba ale priznať, že konkurencia bola lepšia. "Nepovedal by som, že nemáme kvalitu. Boli sme veľmi blízko. Treba si však priznať, že sú tu tímy, ktoré sú oveľa lepšie ako my, nebudeme si klamať. Do top osmičky nám chýbalo iba málo. Možno by sme hneď vypadli a možno by sa nám podarilo vyhrať, je to ťažko povedať. Dúfam, že budúci rok sa nám to podarí. Veľa vecí sa zlepšilo. Nebude to ale trvať pár mesiacov. Máme veľa dobrých hráčov. Zámorské veci, ktoré sa do reprezentácie prinášajú, sú pre nás plus, pretože sa to všade hrá. My sme tu dobu trošku zaspali, teraz sa začíname dávať dokopy," konštatoval Jurčo.

Pre Jurča bola táto sezóna prelomová. Musel sa presadiť v novom tíme, zotaviť z operácie a znovu naskočiť na správnu cestu. "Hlavne tento rok mi dal veľa. Pomohlo mi, že som sa rozohral na farme, keď som odohral niekoľko zápasov. Vyskúšal som si všetky situácie a nabral som opäť sebavedomie. Po príchode do NHL mi to začalo ísť. Myslím, že tento rok bol pre mňa kľúčový. Vrátil som sa na správnu cestu, ktorou som chcel ísť," povedal.


Tagy: Tomáš Jurčo Slovensko MS v hokeji 2018

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA