Potupená Kanada nechápe: McDavid jasne pomenoval, prečo hrajú o zlato Helvéti

Švajčiari oslavujú postup do finále
Švajčiari oslavujú postup do finále

KODAŇ - Hokejisti Švajčiarska zvíťazili v druhom semifinálovom zápase MS v Dánsku nad Kanadou 3:2 a stali sa druhými finalistami. Helvéti boli po celý zápas vyrovnaným súperom favorizovaným Kanaďanov, rozhodujúci dvojgólový náskok si vypracovali v tretej časti. Jedným z hlavných rozhodcov zápasu bol Slovák Jozef Kubuš. Po piatich rokoch si tak v nedeľu od 20.15 h zahrajú finále a rovnako ako v roku 2013, aj tentoraz budú ich súpermi Švédi. Duel o bronz medzi Kanadou a USA je na programe od 15.45 h.

Viditeľne sklamaný bol po večernom semifinále Connor McDavid. "Prvé oslabenie sme ustáli, no v ďalších dvoch inkasovali góly. To rozhodlo. Pri našej početnej výhode zahral dobre Josi, ktorý patrí k najlepším obrancom na svete. Švajčiarom pomohol do finále aj brankár Genoni, ktorý chytal výborne. Napriek semifinálovej prehre sa nevzdávame, máme šancu vyhrať svoj posledný zápas na turnaji," povedal.

Jeho spoluhráč Aaron Ekblad priznal, že Švajčiari postúpili do finále zaslúžene. "Boli lepší ako my. Nemôžem povedať, že sme z tejto prehry šokovaný. Chceli sme zvíťaziť a urobili sme pre úspech všetko. Nedokázali sme premeniť naše šance, pretože ich brankár chytal vynikajúco. Zo všetkých síl však budeme bojovať o bronz," poznamenal.

Švajčiarsky obranca Mirco Müller si nemyslí, že Kanada bola v sobotu slabšia: "Rozhodol náš brankár Genoni a jeho skvelý výkon! V tretej tretine nám už chýbali sily, ale jeho zákroky nám dodávali energiu. V závere sme vedeli, že Kanaďanom nesmieme dovoliť strieľať, úľava prišla až so záverečným klaksónom."

Marc-Edouard Vlasic, obranca Kanady: "Všetka česť Švajčiarom za predvedený výkon. Ich brankár by sa dnes postavil aj na hlavu, len aby chytil puk. Nechceli sme končiť už pred finále, no zajtra je posledný zápas a ten chceme vyhrať. Radšej by sme proti Američanom hrali o zlato."

Nino Niederreiter, útočník Švajčiarska: "Robili sme veľa dobrých vecí, mali sme v ňom aj šťastie. Kanada má skvelý tím, ktorý hral výborný hokej, no náš brankár bol dnes fenomenálny. Bol to najlepší hráč zápasu a najmä vďaka nemu sme vo finále."

Sven Andrighetto, útočník Švajčiarska: "Proti Švédsku sme už hrali, ale toto bude iný zápas. Je to finále a tam sa môže stať čokoľvek. Ukázali sme, že môžeme zdolať kohokoľvek, preto sa zameriavame na ďalší zápas, v ktorom chceme byť úspešní."


Tagy: Švajčiarsko Kanada Connor McDavid MS v hokeji 2018

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
IIHF; Video: IIHF

DISKUSIA