VIDEO Nikto neveril vlastným očiam: Rumunský brankár posunul zdržiavanie na najvyšší level!

Rumunský brankár Mihai Adrian Mincă namiesto kopania päťky opúšťa hraciu plochuRumunský brankár Mihai Adrian Mincă namiesto kopania päťky opúšťa hraciu plochu Zdroj: digisport

BRATISLAVA - Každý futbalový fanúšik či hráč veľmi dobre pozná mnohé praktiky, ktorými sa vedúci tím pokúša v záverečných minútach zdržiavať hru a naťahovať sekundy. Brankár rumunského celku FC Voluntari Mihai Adrian Mincă (33), ktorý tam pôsobí na hosťovaní z tímu Șirineasa, ale v súboji s Concordiou prekvapil všetkých, keď zdržiavacie postupy posunul na najvyšší možný level a stal sa absolútnym hitom internetu!

Pomalé postavenie na čiaru, dlhý rozbeh a dôkladné rozhodovanie sa kam vykopnúť loptu pri zahrávaní päťky, to všetko sú už veľmi dobre známe triky a ťahy brankárov, ktorí sa snažia pre vedúci tím získať cenné sekundičky a neraz ich to stojí aj kartový trest. Brankár rumunského Voluntari ale v súboji s Concordiou predviedol niečo, čo sa len tak nevidí.

V 75. minúte chcel k udržaniu tesného vedenia domáceho Voluntari (2:1) prispieť ziskom cenných sekúnd. Po postavení si lopty na čiaru sa rumunský gólman nečakane otočil chrbtom a namieril si to do útrob štadióna, kde sa zrejme rozhodol urobiť si toaletnú prestávku. V otvorených dverách, do ktorých už napoly vstúpil, si to ale zrazu rozmyslel a po dlhom rozbehu loptu poslal konečne do hry. Mincă týmto počinom posunul zdržiavanie hry do ďalšej dimenzie a jeho divadielko sa okamžite stalo hitom internetu.

Jeho ťah ale napokon šťastie domácim nepriniesol. Hosťujúci tím v 88. minúte zásluhou Mariusa Penu dokázal vyrovnať skóre na 2:2 a pre Concordiu mal tento zásah cenu zlata. Práve on totiž hosťom definitívne zariadil istotu udržania sa medzi rumunskou elitou, naopak Voluntari, ktoré pred posledným kolom stráca na rivala už nedostihnuteľné štyri body, bude bojovať o záchranu v baráži, alebo stále môže ešte aj priamo vypadnúť. Nuž, kuriózny manéver rumunského brankára tentokrát príliš nepomohol.

Viac o téme: Mihai Adrian Mincă FC Voluntari Concordia
  • Zdroj: športky