Košice chcú zvládnuť úlohu hostiteľa: Od odborníkov sme dostali najlepšie vysvedčenie!

Tlačová konferencia organizačného výboru 2019 IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v KošiciachTlačová konferencia organizačného výboru 2019 IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Košiciach Zdroj: TASR - František Iván

KOŠICE - Mesto Košice je pripravené zvládnuť nápor fanúšikov počas budúcoročných majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Svetový šampionát na Slovensku sa bude konať 10. - 26. mája 2019 v Košiciach a Bratislave, slovenský tím absolvuje súboje v základnej skupine v Košiciach.

"Keď sme v roku 2011 organizovali v Košiciach šampionát po prvý raz, dostali sme od odborníkov z domova i zo zahraničia to najlepšie vysvedčenie. Som presvedčený o tom, že aj na budúcoročné majstrovstvá sveta sa pripravíme tak, že toto prestížne podujatie zvládneme po všetkých stránkach a spokojní budú hráči aj fanúšikovia. Naše mesto okrem nadšenia pre hokej prekypuje aj pamiatkami, kultúrou a pohostinnými ľuďmi. Budeme sa opäť snažiť vytvoriť pre všetkých fanúšikov - či už slovenských alebo zahraničných program a prostredie, v ktorom sa budú cítiť vítaní a na ktoré budú ešte dlho v dobrom spomínať," hovorí vedúci referátu športu a mládeže mesta Košice Ivan Šulek.

Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka privítal rozhodnutie o Košiciach ako domácom meste pre slovenský tím. "Som rád, že Slovensko vrátane Košíc bude budúci rok hostiteľom majstrovstiev sveta v hokeji. Asi nie je potrebné hovoriť o tom, aké to má pozitívne dopady na mesto i región. Je potrebné si uvedomiť, že košický a prešovský región stále patria medzi najmenej rozvinuté v celej Európe. Často mám pocit, že tých 400 km, čo nás delí od Bratislavy, je mentálnych 4000. Nedostatočná infraštruktúra, napriek pozitívnemu trendu, stále pomerne vysoká nezamestnanosť. V porovnaní so západom krajiny nižšie platy o viac ako 30 %," povedal Trnka. "Verím, že sa to prejaví do budúcna zvýšenou návštevnosťou krajanov v našom regióne. Pripravujeme stratégiu, ktorá okrem propagácie turistických destinácií prepojí aj kultúrne aktivity v rámci celého východoslovenského regiónu. Chceme čo najviac využiť potenciál tohto šampionátu,“ dodal.

Organizátori šampionátu v stredu informovali o budúcoročnom turnaji na tlačovej konferencii v Košiciach rovnako ako pred týždňom v Bratislave. Referovali o potrebných úpravách košického zimného štadióna a o pláne predaja vstupeniek na MS 2019, s ktorým začnú v septembri.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Košice Slovensko Ivan Šulek Rastislav Trnka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - František Iván
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články