Dojímavý príbeh parížskeho hrdinu: Finančná kríza, stávkovanie na vlastné prehry a dnes...

Marco CecchinatoMarco Cecchinato Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

PARÍŽ - Jeho súper padol na oranžovú antuku ako podťatý. Špinu mal na každej časti oblečenia, ale vôbec mu to neprekážalo. Novak Djokovič prešiel od svojej polovice kurtu, obišiel sieť a podišiel k súperovi, ktorý práve dosiahol najväčší úspech v tenisovom živote. Jeho meno je Marco Cecchinato, je rodákom z Palerma a má 25 rokov.

Kedysi možno len pri zaspávaní tvoril vo svojej hlave sladučké predstavy o tom, ako vyhrá grandslamový turnaj alebo sa na ňom dostane ďaleko a ľudia ho budú poznať. Realita bola však omnoho drsnešia. Končil ako porazený v kvalifikáciách a o grandslamoch škoda rozprávať. 

Bilanciu na okruhu mal vstutku mimoriadne zúfalú, v hlavných súťažiach ATP mal pred aktuálnou sezónou na konte tri výhry! Ale tento rok vystúpil z poriadne tmavého tieňa. Vyhral turnaj v Budapešti a teraz je v semifinále Roland Garros. 

Marco Cecchinato v objatí Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

Vyradil po dráme Rumuna Mariusa Copila, zvrátil stav 0:2 na sety, štvorhodinovú bitku zvládol 10:8 v piatom sete. Zo svojej cesty zmeitol Argentínčana Trungellitiho a potom prišli na rad tí kvalitní - Pablo Carreňo Busta, David Goffin a nakoniec 12-násobný šampión na turnajoch veľkej štvorky Novak Djokovič. 

Priznal, že po prvých dvoch setoch bol unavený, ale prestávka prišla vhod a po nej zahral zopár krásnych loptičiek. "Musím povedať, že je to pre mňa sen. Chystám sa hrať v semifinále Roland Garros a je skutočne náročné vysvetliť moje súčasné emócie," priznal taliansky hrdina.  

Blahoželám, chlapče, skvelý výkon! Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

V minulosti, keď sa mu nedarilo a chodil po maličkých turnajoch, sa hovorilo o stávkach na vlastné zápasy, ktorými chcel riešiť nelichotivú finančnú situáciu. Dvakrát vsadil na vlastnú prehru a taliansky zväz mu zastavil činnosť. Rok nemohol hrať a musel zaplatiť 40-tisíc dolárov. Po treste, ktorý mu nakoniec aj tak skrátili, začal drieť ako posledný kôň. 

"Nechcem o tom hovoriť. Chcem sa tešiť z tohto krásneho okamihu môjho života. Preto by som chcel, aby ste mi tieto otázky teraz nedávali." 

Marco Cecchinato Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

Dnes vyzve v semifinálovej bitke Dominica Thiema, s ktorým určite nie je bez šance. Svojím tenisom môže poraziť kohokoľvek, veď už to počas tohto týždňa ukázal. Postúpi senzačne až do finále? 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14
Viac o téme: Marco Cecchinato
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Michel Euler, Christophe Erna
  • Zdroj: športky

Súvisiace články