VIDEO Šampionát sa len začal, Ronaldo už prepísal históriu: Toto dokázal ako prvý na svete!

Cristiano Ronaldo a Bruno Fernandés oslavujú vedúci gól PortugalskaCristiano Ronaldo a Bruno Fernandés oslavujú vedúci gól Portugalska Zdroj: SITA/AP - Sergei Grits

SOČI - Portugalský kanonier Cristiano Ronaldo ako prvý futbalista v histórii skóroval na ôsmich po sebe idúcich veľkých turnajoch. Hviezdny útočník Realu Madrid strelil gól na európskych šampionátoch 2004, 2008, 2012 a 2016 a tiež na majstrovstvách sveta 2006, 2010, 2014 aj na tohtoročnom šampionáte, kde v úvodnom dueli so Španielskom premenil penaltu na úvodný gól zápasu a poslal Portugalsko do vedenia.

Tridsaťtriročný Ronaldo je zároveň ešte len štvrtým hráčom, ktorý sa strelecky presadil na štyroch svetových šampionátoch. Doteraz sa to podarilo len brazílskej legende Pelému a Nemcom Uwe Seelerovi a Miroslavovi Klosemu, ktorý je so 16 gólmi najlepším strelcom v histórii MS.

Dnešná penalta bola pre Ronalda ešte len štvrtým zásahom na MS, pri predchádzajúcich troch štartoch vždy skóroval raz. Na európskych šampionátoch zaznamenal deväť gólov. Celkovo má v reprezentačnom drese na konte 83 gólov. Viac gólov za národný tím nastrieľali len Maďar Ferenc Puskás (84) a Iránec Alí Daeí (109).

Ronaldo ešte v závere polčasu svoje strelecké štatistiky dokázal vylepšiť, keď v 44. minúte ďalekonosnou strelou zaskočil španielskeho brankára De Geu a poslal opäť Portugalsko do vedenia (2:1).

Po obrátke Ronaldo ešte pridal tretí gólový zásah, ktorým spečatil svoj vôbec prvý hetrik na podujatí takéhoto významného formátu. Jeho nádherný priamy kop znamenal konečnú deľbu bodov (3:3).

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko Španielsko
  • Zdroj: ČTK, športky