Spišská Nová Ves stavila na kvalitu zo zahraničia: Nový tréner chce železnú disciplínu

Giorgos Bitzanis (v strede)Giorgos Bitzanis (v strede) Zdroj: facebook - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Basketbalisti BK 04 AC LB Spišská Nová Ves vstúpia do sezóny 2018/2019 s novým trénerom. Po Chorvátovi Krunoslavovi Krajnovičovi a Poliakovi Jerzym Chudeuszovi sa Grék Giorgos Bitzanis stane tretím zahraničným trénerom v histórii klubu. Štyridsaťročný rodák z Atén má za sebou bohatú trénerskú kariéru. V minulej sezóne pôsobil v cyperskej lige, kde viedol tamojší klub Etha Engomis v prvej divízii. V rokoch 2014-2017 bol asistentom pri reprezentácii Kataru, skúsenosti má aj z gréckej či ukrajinskej najvyššej súťaže. So Spišiakmi, ktorí v uplynulej sezóne obsadili poslednú desiatu priečku v tabuľke Eurovia SBL, sa dohodol na jednu sezónu.

"Na Spiš prichádzam stotožnený s víziou, s ktorou ma oslovili funkcionári tohto klubu. Veľmi ma baví pracovať s mladými hráčmi, je to pre mňa nová výzva. Samozrejme , že sa musím zoznámiť s celým fungovaním klubu. Vytýčili sme si hlavné priority a som rád, že sme našli spoločnú reč. Určite budeme hrať rýchly basketbal s dôrazom na pevnú defenzívu, železnú disciplínu a hlavne na vôľu a ochotu bojovať za klub, fanúšikov, či mesto. Len tí hráči, ktorí to pochopia a akceptujú, budú mať moju dôveru a miesto na palubovke. Verím, že spoločne prinesieme klubu víťazstvá, teším sa na túto výzvu," skonštatoval Giorgos Bitzanis na klubovej stránke Spišskej Novej Vsi.

Nový grécky kouč bude mať dvoch asistentov, ponuku akceptoval doterajší tréner BK 04 AC LB Erich Korfanta ako aj ďalší mládežnícky kouč zo spišskonovoveskej liahne Radoslav Karabín. "Potrebovali sme priniesť do nášho klubu nový impulz a zároveň zachovať, čo bolo v minulosti dobré. Pevne verím, že nový tréner nám pomôže nazerať na niektoré veci inak a bude zárukou progresu. Pozorne sme si vypočuli jeho predstavy a vízie. Som rád, že sme sa stotožnili v našej filozofii dávať priestor mladým hráčom a basketbalistom, ktorí chcú naštartovať svoju kariéru práve v našom tíme," informoval predseda BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Rastislav Javorský.

Viac o téme: BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Rastislav Javorský Giorgos Bitzanis
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: facebook - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy