Nemecký tréner Nigérie bol sklamaný, ale pochválil hráčov: Chýbalo len pár minút k postupu

Nemecký tréner Gernot Rohr
Nemecký tréner Gernot Rohr

PETROHRAD - Futbalistov Nigérie delilo iba niekoľko minút od eliminovania Argentíny a postupu do osemfinále XXI. majstrovstiev sveta v Rusku (14. júna - 15. júla) na jej úkor. "Albicelestes" však v koncovke duelu v 86. min strelili vytúžený postupový zásah na 2:1, argentínskym hrdinom bol stopér Marcos Rojo.

Nemecký kouč Nigérijčanov Gernot Rohr bol po stretnutí sklamaný z toho, že jeho tímu tesne pred koncom ušiel postup "pomedzi prsty". Afričanov v 77. min výrazne poškodil turecký rozhodca Cüneyt Cakir, keď za stavu 1:1 aj napriek zhliadnutiu videa neodpískal v prospech Nigérie druhú penaltu v zápase po jasnej ruke neskoršieho strelca víťazného zásahu Roja. Podľa Rohra tým podržal argentínske šance na postup, čo malo vplyv na záverečné minúty zápasu. "Je to pre nás veľké sklamanie. Moje mužstvo odovzdalo na ihrisku maximum, odohralo dobrý druhý polčas a chýbalo nám len pár minút k úspešnému koncu a postupu do osemfinále. Problém bol možno v tom, že sme mali na prípravu o deň menej než Argentína a možno ten nám na konci stretnutia chýbal. Hráči však podali výborný výkon a neboli ďaleko od strelenia druhého gólu," poznamenal 64-ročný rodák z Mannheimu.

Rohr sa napriek sklamaniu snažil brať počínanie svojich zverencov na šampionáte realisticky. "Som na nich hrdý. Máme veľmi mladý tím, ktorému chýbajú skúsenosti, ale o štyri roky sa vrátime silnejší. Ďakujem našim fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť napriek dlhej ceste. Myslím si, že máme jedných z najlepších priaznivcov," skonštatoval niekdajší reprezentačný kouč Burkiny Faso, Nigeru a Gabonu.


Tagy: Nigéria MS v Rusku 2018 Gernot Rohr

Zdroj:
SITA
Foto:
fifa.com

DISKUSIA