Časovaná bomba vybuchla: Maradona to už nevydržal a totálne zosmiešnil Messiho!

Diego Armando Maradona
Diego Armando Maradona

MOSKVA - Bývalý slávny argentínsky futbalista Diego Maradona sa pustil do svojich krajanov po porážke 3:4 s Francúzskom a vyradení v osemfinále majstrovstiev sveta v Rusku. Skritizoval kapitána Lionela Messiho, ktorého prirovnal ku komiksovej postave, aj trénera Jorgeho Sampaoliho za zle zvolenú taktiku.

Messi síce zaznamenal vo víkendovom osemfinále dve asistencie, ale v stretnutí ho zatienil francúzsky talent Kylian Mbappé, ktorý dal dva góly. "Čakal som od Messiho viac. Videl som ho strašne izolovaného mimo hry, ďaleko od vápna," povedal Maradona.

"Ak hrá na pozícii deviatky, musí si hľadať loptu, vytvárať hru, pripravovať góly a sám ich dávať. Vyzerá to, ako by sme viac hovorili o Patoruzú (argentínska komiksová postava) než o Lionelovi Messim," doplnil päťdesiatsedemročný bývalý majster sveta a neskorší tréner argentínskej reprezentácie.

Pustil sa aj do kouča národného tímu. Podľa neho mal postaviť útočníkov, ktorí sú viac zvyknutí zvádzať súboje vo vápne. "Dopredu sme vedeli, že budú hrať Pavone, Messi a Di María. Áno, oni vedia tvoriť hru, ale nie sú to útočníci. Nemyslím si, že vedia, ako sa správať vo vápne, ako vytvárať tlak na stopérov, ako vyhrávať súboje," uviedol Maradona.

"Povedal by som, že sme pred zápasom šli skôr do kina než na ihrisko. Išli sme na predstavenie predpokladanej smrti a vyradenia," dodal Maradona, ktorý na turnaji v Rusku zaujal predovšetkým svojím správaním pri poslednom zápase skupiny s Nigériou (2:1). Pri oslave víťazného gólu predviedol vulgárne gesto, chvíľu tancoval a inokedy zase na tribúne zaspával.


Tagy: Lionel Messi Diego Armando Maradona Argentína

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP Photo/Ricardo Mazalan

DISKUSIA