VIDEO Veľké slová na adresu mladého Slováka: Pripomína mi Roussela, ale je technicky zručnejší

Martin Pospíšil
Martin Pospíšil

CALGARY - Slovenského hokejového útočníka Martina Pospíšila si v 4. kole tohtoročného vstupného draftu NHL vybral tím Calgary Flames zo 105. miesta. Osemnásťročný rodák zo Zvolena sa stal po Martinovi Fehérvárym druhým draftovaným Slovákom v danom výbere.

Pospíšil odohral uplynulý ročník v drese Sioux City Musketeers v juniorskej United States Hockey League (USHL). V 49 zápasoch nazbieral 37 bodov (8+29), zaujal však najmä trestnými minútami. Nazbieral ich 253 a stal sa najčastejšie vylučovaným hráčom súťaže. "Fyzickú hru si užívam. Je to spôsob, akým hrám. Snažím sa hrať fyzicky, podporiť môj tím a byť dobrým spoluhráčom," priznal samotný Pospíšil v rozhovore pre klubovú televíziu Flames.

Asistent generálneho manažéra "plameňov", dlhoročný hráč NHL Craig Conroy, v slovenskom útočníkovi vidí jedného z najtrestanejších hráčov zámorskej profiligy, Francúza Antoinea Roussela. "Ak by som mal Pospíšila predstaviť našim fanúšikom, pripomína mi Roussela, je však technicky zručnejší. Teraz je aj podľa vlastných slov veľmi chudý, hrá však tvrdo. Vždy myslí na tím, nikdy to nie je len o ňom a je ochotný pre víťazstvo urobiť čokoľvek. Má tiež veľký charakter, a to je to, čo hľadáme," povedal Conroy pre Flames TV.

Pospíšil je momentálne v rozvojovom kempe Calgary s ďalšími slovenskými talentmi Adamom Ružičkom a Milošom Romanom. Všetkých troch hráčov si Calgary vybralo vo vstupnom drafte, Ružičku v roku 2017 v 4. kole z celkového 109. miesta, Roman bol 122. draftovaný hráč výberu 2018. "Som naozaj nadšený, že tu môžem byť. Je to pre mňa veľmi dobrá skúsenosť a užívam si to," uviedol Pospíšil, ktorý v kempe Flames nosí číslo 76.


Tagy: Calgary Flames Martin Pospíšil Craig Conroy

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
nhl.com/flames

DISKUSIA