VIDEO Sagan po ďalšom fantastickom úspechu na Tour: Nemal som v pláne jazdiť vpredu

Peter Sagan si v 14. etape Tour upevnil náskok v bodovacej súťaži a zostáva v zelenom dresePeter Sagan si v 14. etape Tour upevnil náskok v bodovacej súťaži a zostáva v zelenom drese Zdroj: SITA/AP - Peter Dejong

MENDE - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v sobotňajšej 14. etape 105. ročníka Tour de France 4. miesto a opäť zvýšil náskok v súťaži o zelený dres. Z triumfu na 188 km dlhej trati zo Saint-Paul-Trois-Chateaux do Mende sa tešil Španiel Omar Fraile z Astany. Na ďalších priečkach skončili s odstupom šiestich sekúnd po náročnom záverečnom stúpaní líder súťaže vrchárov Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) a Jasper Stuyven (Trek-Segafredo).

Sagan z Bory-Hansgrohe naplno bodoval v šprintérskej prémii a v súťaži o zelený dres má už 437 bodov, kým druhý Alexander Kristoff (SAE Team Emirates) iba 170. Trojnásobný majster sveta prišiel do cieľa na 4. mieste s dvanásťsekundovým mankom na víťaza.

"Nečakal som, že skončím štvrtý, preto som veľmi rád. Nemal som v pláne jazdiť vpredu, ale asi to nebolo náročnejšie, ako keby som zostal v pelotóne. Nemyslel som si, že môžem vyhrať, Julian Alaphilippe bol na mňa príliš silný, keď zaútočil. Bol to ťažký kopec a vo finále fúkal silný protivietor," povedal Sagan pre oficiálnu stránku Tour.

V žltom drese sa udržal Brit Thomas Geraint zo Sky pred tímovým kolegom a krajanom Chrisom Froomeom a Holanďanom Tomom Dumoulinom zo Sunwebu. Nedeľňajšia 15. etapa zavedie cyklistov na juh Centrálneho masívu, na programe dňa budú tri kategorizované stúpania, to najťažšie Pic de Nore (12,3 km, 6,3 %) má vrchol 42 km pred cieľom.

Viac o téme: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Tour De France 2018
  • Zdroj: TASR, SITA