Dortmund chce získať reprezentanta Belgicka: PSG naopak bojuje o mladíka Borussie

Axel Witsel
Axel Witsel

DORTMUND – Belgický futbalový reprezentant Axel Witsel by sa mohol stať novou posilou Borussie Dortmund.

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar je v súčasnosti hráčom čínskeho klubu Tchien-ťin Čchüan-ťien, s ktorým má platnú zmluvu do decembra 2019, svoj predčasný návrat do Európy však nevylúčil.

"Prestupové okno je stále otvorené a je možné, že počas neho opustím Čínu," citovala agentúra DPA Witsela. Jeho trhová cena sa pohybuje okolo 20 miliónov eur a ročný plat je odhadovaný na 18 miliónov eur. Bronzový medailista z uplynulých MS by tak v prípade prestupu musel značne ubrať zo svojich finančných požiadaviek.

Witsel je hráčom Tchien-ťinu od januára 2017. Predtým obliekal dresy Zenitu Petrohrad, Benficy Lisabon a Standardu Liege. Záujem Dortmundu o Witsela môže byť predzvesťou pohybu v kádri žlto-čiernych. BVB má v súčasnosti k dispozícii až šesť hráčov do stredu záložnej formácie.

Podľa informácii z okolia klubu by v prípade vhodnej ponuky mohli odísť Nuri Sahin a Sebastian Rode. Špekuluje sa aj o odchode 22-ročného Juliana Weigla, ktorého by si do PSG rád priviedol bývalý tréner Dortmundu Thomas Tuchel.


Tagy: Borussia Dortmund Axel Witsel PSG Julian Weigl

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Dmitri Lovetsky

DISKUSIA