Sagan nepoteší domácich fanúšikov: Okolo Slovenska vymenil za tieto prestížne preteky!

Peter Sagan
Peter Sagan

BRATISLAVA - Na septembrových cestných pretekoch Okolo Slovenska sa nepredstaví trojnásobný majster Peter Sagan. Informuje o tom štvrtkové vydanie denníka Šport. Aktuálny líder bodovacej súťaže na prebiehajúcich pretekoch Tour de France bude v čase Okolo Slovenska na Vuelte, na podujatí sa nezúčastní ani jeho brat Juraj Sagan a Michael Kolář, ktorý nedávno ukončil kariéru.

Napriek neúčasti Petra Sagana sa na slovenských cestách predstavia známi cyklisti zo svetového pelotónu reprezentujúci dva tímy najvyššej kategórie UCI WorldTeams: Bora-Hansgrohe a Quick-Step Floors. Potvrdili to v dejisku pretekov TdF zástupcovia jednotlivých tímov. Najviac hviezd avizuje belgický Quick-Step Floors. Spomínalo sa aj meno exmajstra sveta Philippa Gilberta, ten sa však po páde 16. etapy TdF bude pravdepodobne zotavovať zo zranenia kolena. Lídrom tímu by mal byť aktuálne najlepší vrchár a víťaz dvoch etáp 105. ročníku "starej dámy" Francúz Julian Alaphillipe. V prihláškach figurujú ďalej mená Niki Terpstra, úradujúci majster Belgicka Yves Lampaert a luxemburský šampión Bob Jungels.

Holanďan Terpstra sa v minulosti stal víťazom klasík Okolo Flámska a Paríž-Roubaix. Sedmičku pretekárov belgického tímu dopĺňajú Davide Martinelli, Fabio Jakobsen a aj český pretekár Zdeněk Štybar. "Chceme poslať na Slovensko, odkiaľ máme jedného zo stálych a veľmi dobrých partnerov, tím, ktorý bude bojovať o celkové prvenstvo. Nominovali sme cyklistov, ktorí nepôjdu do Španielska na Vueltu," povedal športový riaditeľ tímu Tom Steels.

Ralph Denk, hlavný manažér tímu Bora-Hansgrohe, rovnako informoval o nominácii jeho tímu na najvýznamnejšie preteky na Slovensku. Slovenské farby bude zastupovať Erik Baška. V sedmičke nemeckého tímu ho dopĺňajú Daniel Oss, Cesare Benedetti, Felix Grossschartner, Andreas Schininagel, Matteo Pelucchi a Rüdiger Selig. Podľa doteraz zverejnených informácií je pravdepodobná účasť piatich účastníkov tohtoročnej Tour de France a už čoskoro by sme mali poznať aj zloženie tímu Cofidis, ktorý sa rovnako predstaví na slovenských cestách.

Na 62. ročníku nebudú opäť chýbať zoskupenia UCI Pro Continental CCC Sprandi Polkowice a Gazprom - Rusvelo. Prvýkrát sa predstavia spomínaný Cofidis, Solutions Crédits a Roompot - Nederlandse Loterij. Slovensko bude zastupovať Dukla Banská Bystrica a reprezentačný výber so siedmimi pretekármi nominovanými zo všetkých domácich klubov. Celkovo sa v pelotóne objaví 20 tímov, každý môže postaviť na štart sedem zástupcov. Preteky Okolo Slovenska patria do kategórie UCI 2.1, kde nemajú povinnosť štartovať cyklisti z elitného okruhu WorldTour. V roku 2017 sa na Okolo Slovenska predstavili jazdci 5 prokontinentálnych tímov (PCT), 16 kontinentálnych zoskupení (CT) a 4 národných reprezentácií (NT). Celkovo zvíťazil Slovinec Jan Tratnik z poľského prokontinentálneho tímu CCC Sprandi Polkowice.


Tagy: Peter Sagan Okolo Slovenska Juraj Sagan Michael Kolář Niki Terpstra Erik Baška Bob Jungels Ralph Denk Tom Steels Yves Lampaer Julian Alaphillipe

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena

DISKUSIA