V hre je prestup do AC Miláno či príchod Higuaína: Nový tréner Chelsea má iný názor

Álvaro Morata
Álvaro Morata

NICE - Tréner futbalistov anglického klubu FC Chelsea Maurizio Sarri naďalej počíta so službami španielskeho útočníka Álvara Moratu.

Dvadsaťpäťročného zakončovateľa spájajú s prestupom do talianskeho AC Miláno, z Apeninského polostrova by zase na Stamford Bridge údajne mohol prísť útočník Juventusu Turín Gonzalo Higuaín. Sarri však Moratu neodpisuje a ráta s ním aj do budúcnosti.

"Stále čakám na toho najlepšieho Moratu. V prvom zápase v Austrálii síce nehral veľmi dobre, ale dnes sa najmä v prvých 30 minútach veľmi zlepšil. Som s jeho výkonom spokojný a počítam s ním aj do budúcnosti," uviedol taliansky kouč po dueli vo francúzskom Nice, kde "The Blues" zdolali Inter Miláno (1:1, 5:4 v rozstrele zo značky pokutového kopu).

Morata prišiel do Londýna v lete 2017 z Realu Madrid, v 48 zápasoch za Chelsea nastrieľal 15 gólov. Zo španielskej metropoly vtedy odišiel po druhý raz, v lete 2014 ho kúpil taliansky Juventus Turín. Po dvoch sezónach v drese "starej dámy" sa však vrátil naspäť. S "bielym baletom" dvakrát triumfoval v Lige majstrov (2013/2014, 2016/2017), získal aj dva španielske a dva talianske tituly.


Tagy: FC Chelsea Álvaro Morata Maurizio Sarri

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Frank Augstein

DISKUSIA