Hamšík má v Neapole novú rolu: Môže byť ako Pirlo!

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: Profimedia

NEAPOL - Niekdajší slovenský futbalový reprezentant Martin Petráš pripustil, že kapitán talianskeho klubu SSC Neapol Marek Hamšík v poslednom čase akoby stratil nadšenie z hry. Podľa 38-ročného rodáka z Bojníc ho však znova nachádza pod vedením nového trénera "partenopei" Carla Ancelottiho.

V súvislosti s Hamšíkom sa v nedávnych mesiacoch skloňoval odchod spod Vezuvu a prípadný prestup do Číny. Žiadny klub však za 31-ročného Banskobystričana neponúkol Neapolom požadovanú sumu a slovenský reprezentant sa aj na naliehanie kouča Ancelottiho rozhodol zotrvať v doterajšom úspešnom pôsobisku. Niekdajší kormidelník Realu Madrid, Bayernu Mníchov či AC Miláno chce mať z Hamšíka "špílmachra" stiahnutého v hĺbke ihriska.

"Hamšík sa na túto rolu adaptoval oveľa rýchlejšie, než si myslel. Marek je špičkový hráč a takí sa Ancelottimu hodia. V priebehu kariéry viedol mnoho veľkých futbalistov, takže ak má nejakú intuíciu, pravdepodobne to má nejaký dôvod," vyhlásil pre Radio Kiss Kiss Neapol jeden z Hamšíkových agentov Petráš.

"Ancelotti zmenil úlohy aj Pirlovi a takto mu predĺžil kariéru. Rovnaké to môže byť aj v prípade Hamšíka. Musím povedať, že znova objavil nadšenie z hry, ktoré v ostatných mesiacoch stratil. Som si istý, že v novej pozícii sa bude cítiť veľmi dobre. Má na to všetky predpoklady," doplnil Martin Petráš.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články