Ševela sa posťažoval na organizátorov: Je to nemysliteľné!

Tréner ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela (vľavo) po prehre 0:4 v odvetnom zápase s Rapidom ViedeňTréner ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela (vľavo) po prehre 0:4 v odvetnom zápase s Rapidom Viedeň Zdroj: TASR/Marko Erd

VIEDEŇ - Futbalový Slovan potrebuje viac ťažkých zápasov a musí byť efektívny v gólových šanciach. Iba tak môže podľa jeho trénera Martina Ševelu uspieť v pohárovej Európe. Tréner "belasých" považuje prehru 0:4 v odvete 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 za krutú, ale podľa neho treba športovo uznať kvalitu Rapidu Viedeň, ktorý mal postupu do play off bližšie.

Rapid urobil dôležitý krok k úspechu už pred týždňom na Pasienkoch, kde strelil úvodný gól zápasu. Práve ten donútil Slovan k riziku v odvete za stavu 2:0 pre domácich. Rakúšania navyše v prvom zápase nastrelili brvno, dali si "vlastenca" a nepremenili pokutový kop. Odveta teda mohla byť pre Slovan ešte ťažšia. Všetko však mohlo byť inak, keby Savičevič s Mohom premenili za stavu 0:1 dve obrovské šance. "Pri šanciach, ktoré sme si vypracovali, jednoducho musíme dať góly. Potrebovali sme streliť gól a išli sme do rizika. Tretí a štvrtý gól už bol len následkom toho. Výsledok nezodpovedá hre, ale to je v takýchto zápasoch jedno. Boli fázy, keď bol lepší Rapid, a naopak, keď sme boli lepší my," povedal Ševela.

Hráči Slovana pred druhým gólom protestovali u hlavného rozhodcu pre situáciu, ktorá mu predchádzala. Súboj Salátu s domácim hráčom bol hraničný a vďaka nemu sa napokon dostali domáci do prečíslenia. "Ťažko sa mi k tomu vyjadruje, ale mám pocit, že Kornela stiahli na zem a do výhody sa dostal útočiaci hráč. Rozhodca bol však blízko a verím, že posúdil túto situáciu dobre," uviedol tréner Slovana, ktorý vzápätí porovnal rozdiel medzi domácou súťažou a medzinárodnou konfrontáciou: "My potrebujeme hrať takéto ťažké zápasy, v ktorých sú hráči pod tlakom, kde ich súper núti pracovať rýchlejšie s loptou. V pohárovej Európe nie je v hre toľko času, ako v lige."

Slovanu robila v prvom polčase problémy aj agresivita Rapidu, jeho hráči išli do súbojov naozaj od podlahy. "Niektoré fauly boli hraničné, karty mohol rozhodca ťahať aj skôr," povzdychol si Ševela.

Kormidelník Slovana sa po vypadnutí z EL posťažoval aj na domácich organizátorov, ktorí nepustili fanúšikov "belasých" do sektoru počas zápasu, ale nepáčili sa mu aj iné okolnosti. "Futbal sa hrá pre ľudí, chcú mať z toho radosť a emócie. Spoliehali sme sa aj na väčšiu podporu našich fanúšikov, ale boli tam veci, s ktorými sa my nestotožňujeme," povedal a pokračoval: "Našim fanúšikom nebolo dopriate prísť nás podporiť v takom hojnom počte, v akom chceli. Podľa mojich informácií boli až prehnané kontroly na hraniciach i pred štadiónom, diváci sa na zápas nedostali. Rakúska polícia zrušila špeciálny vlak s našimi fanúšikmi, o ktorom vedela dva týždne. Stalo sa tak dva či tri dni pred odvetným zápasom, to je nemysliteľné. Veď tí ľudia už mali zakúpené lístky. Vlak by zastal 300 metrov od štadióna Rapidu a naši priaznivci by sa bez problémov presunuli do svojho sektora. Pred týždňom sme v Bratislave radi privítali fanúšikov Rapidu, ktorí sa správali slušne a prišli podporiť svoj tím. To isté sme aj my očakávali teraz v odvete z rakúskej strany. Vzťahy by mali byť také, že si budeme navzájom priať a nie robiť si napriek. Podpora z nášho sektora by určite bola silná. Možno by sme dokázali zvrátiť priebeh zápasu tak, ako sme to dokázali pred týždňom v domácom prostredí. Ďakujem tým fanúšikom, ktorí prišli a boli v hľadisku, ale aj tým, ktorí sa nedostali na štadión, prípadne im bolo znemožnené prísť do Viedne.“

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Rapid Viedeň ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Marko Erd
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články