VIDEO Kuriozita, akú futbal ešte nezažil: Slovák nenastúpil na zápas z bizarného dôvodu

Erik Čikoš nemohol dať dole z prstenníka obrúčku
Erik Čikoš nemohol dať dole z prstenníka obrúčku

DEBRECÍN - Kuriózny úvod ponúkol piatkový zápas 5. kola najvyššej maďarskej futbalovej súťaže 2018/2019 medzi Debrecínom a MTK Budapešť (3:3). Zadák domáceho mužstva Erik Čikoš pôvodne figuroval v základnej zostave.

Tesne pred výkopom stretnutia však nemohol dať dole z prstenníka obrúčku. Podľa pravidiel hráči nesmú počas zápasov nosiť šperky ani ich prelepovať náplasťou, aj keď rozhodcovia pri tomto väčšinou "prižmúria oko". Na televíznych záberoch bolo vidno, ako 30-ročný Bratislavčan márne bojuje s prsteňom. Pomôcť sa mu snažili aj členovia debrecínskeho realizačného tímu, ale nikto neuspel. Po približne sedemminútovom čakaní trénerovi Debrecínu Andrásovi Herczegovi došla trpezlivosť a Čikoša v základnej jedenástke nahradil Erik Kusnyír. Niekdajší obranca Slovana Bratislava či Wisly Krakov nakoniec do stretnutia nezasiahol.


"Nikdy predtým sa mi to nestalo. S prsteňom hrávam už viac ako tri roky. Nemohol som však dostať z prsta dole. Povedal som to aj rozhodcovi, ale vravel, že s ním nemôžem hrať," uviedol Čikoš podľa webu Hajdú Online. "Uvidíme, ako to dopadne nabudúce. Neviem ho totiž dať dolu. Dúfam, že ďalší rozhodca mi umožní nastúpiť aj s obrúčkou, inak mi hrozí, že si v tejto sezóne už nezahrám," doplnil Erik Čikoš.


Tagy: Erik Čikoš

Zdroj:
SITA
Foto:
youtube; Video: youtube

DISKUSIA