VIDEO Slovan si napravil chuť po pohárovej fraške: Zo Žiliny si odváža všetky body

Zľava: Kornel Saláta z ŠK Slovan Bratislava a Róbert Boženík z MŠK ŽilinaZľava: Kornel Saláta z ŠK Slovan Bratislava a Róbert Boženík z MŠK Žilina Zdroj: SITA/Silvia Turcerová

ŽILINA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili 1:0 nad MŠK Žilina v sobotňajšom stretnutí 7. kola Fortuna ligy.

Jediný gól padol po štandardnej situácii v 69. min, keď hlavičkou namieril presne Kornel Saláta. "Belasí" v tabuľke zostávajú bez prehry prví so ziskom 17 bodov. Žilina nezískala ani bod tretíkrát v sezóne a s 10 bodmi jej patrí štvrtá priečka.

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 69. Saláta, ŽK: 41. Škvarka - 45. V. Savičevič, 88. Nono, 90.+ Dražič, rozhodoval: Ziemba - Peter Kováč, Bobko, 3364 divákov

Žilina: Volešák - Anang, Kaša, Šušnjar, B. Sluka - Škvarka (85. Bičakčjan), Fazlagič, Holúbek (71. Gerebenits) - M. Tomič (80. Balaj), Boženík, Káčer

Slovan Bratislava: Greif - Apau, Saláta, Bajrič, Božikov - Nono (88. Laczkó) - V. Savičevič (76. M. Ljubičič), De Kamps, Moha (90.+ Hološko) - Šporar, Dražič

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Videli sme celkom dobrý zápas. Náš výkon v prvom polčase spĺňal dobré kritériá, nepúšťali sme Slovan do veľkých šancí, boli sme aktívni a silnejší na lopte. Škoda, že sme vo finálnej fáze nedotiahli niektoré sľubné šance. V úvode druhého polčasu sme robili nevynútené chyby, pustili sme Slovan na 20 minút do tlaku, čo vyústilo do gólu. Pridali sme, zatlačili sme súpera do defenzívy, vytvorili sme si šance, ale nepremenili sme ich. Mladí chalani ukázali, že majú potenciál. Každá prehra bolí, ale verím, že bude osožná na to, aby sme v budúcnosti boli úspešní."

Martin Ševela, tréner Slovana: "Veľmi zaujímavý zápas z oboch strán, mal slušné tempo. Hneď v úvode sme sa dostali do šance, vstup bol z našej strany dobrý a taký, ako sme si ho predstavovali. Súper postupne prevzal hru, vytvoril si nejaké pološance, my sme mali tiež možnosti na skórovanie. V polčase sme nabádali hráčov, aby sa neuspokojili iba s remízou a som rád, že chlapci našli mentálnu silu, aby zápas vyhrali. Teší ma, že sme sa presadili zo štandardky. Sme radi, že sme proti výbornému súperovi zvíťazili a pred reprezentačnou pauzou bude viac pokoja na prípravu do ďalších zápasov. Na našej hre je vždy čo zlepšovať, ale tri body, ktoré sme chceli, sú naše."

Viac o téme: MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava