Proti komu vlastne Slováci nastúpili? Študent, bachar či youtuber si obliekli dánsky dres

Dánski futbalisti po prehre 0:3 so SlovenskomDánski futbalisti po prehre 0:3 so Slovenskom Zdroj: TASR/Martin Baumann

TRNAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti zvíťazili 3:0 nad amatérmi z Dánska v stredajšom večernom medzištátnom prípravnom zápase v Trnave. Zverencov trénera Jána Kozáka nasmerovali za úspechom na Štadióne Antona Malatinského už dva góly do polčasovej prestávky. Najprv sa v 11. min presnou hlavičkou presadil Adam Nemec a v 37. min pridal druhý zásah Albert Rusnák. V 79. min spečatil slovenský triumf vlastným gólom Adam Fogt. Proti komu však v skutočnosti naši reprezentanti natúpili?

Za dánske mužstvo nastúpili hráči s amatérskym štatútom, ktorí pôsobia v tamojších nižších súťažiach. Jednalo sa o futbalistov, ktorí majú aj stále zamestnania. Našiel sa medzi nimi aj študent, youtuber, či bachar. Športky vám prinášajú zostavu dánskych amatérov a ich povolania. Treba však povedať, že nenastúpili v tejto zostave a sú v nej aj náhradníci, no všetci boli nominovaní na medzištátny zápas:

Proti komu vlastne Slováci Galéria fotiek (2)

Táto absurdná situácia vznikla ako dôsledok sporu medzi Dánskou futbalovou federáciou (DBU) a reprezentantmi. DBU a tamojšia hráčska asociácia sa už od začiatku roka nevedia dohodnúť na zmluve o odmenách a komerčných právach. Platnosť tej predchádzajúcej sa skončila 31. júla. Dánov v Trnave neviedol nórsky hlavný tréner Age Hareide, ale majster Európy z roku 1992 John Jensen.

Viac o téme: Slovensko Dánsko
  • Zdroj: športky, SITA