Škandál a hanba slovenského trénera v Česku: Za hlúpy čin STOP na 9 mesiacov!

Juraj JuríkJuraj Jurík Zdroj: hc-vsetin.cz

VSETÍN - Český hokej rieši nepríjemný incident. Hlavnú úlohu v celej kauze zohral slovenský tréner Juraj Jurík.

Extraliga juniorov u našich susedov má od tejto sezóny nové pravidlo. Nech skončí zápas akýmkoľvek výsledkom, vždy po riadnej hracej dobe nasleduje predĺženie 3 na 3, prípadne samostatné nájazdy. Za výhru v nadstavenom čase navyše tím získava bod naviac.

Zápas medzi Přerovom a Vsetínom skončil v riadnom hracom čase 5:0. Tesne pred koncom bol však stav 4:0 a na trestnej lavici bol Vojtěch Pernický. V tom prišiel pokyn, aby si Vsetín nechal úmyselne streliť gól, čo by znamenalo, že v predĺžení by začali hrať v rovnovážnom počte.

To sa aj napokon stalo, lenže Vsetínu to nebolo nič platné, pretože padol aj po nájazdoch. Pre portál iSport.cz prehovoril aj divák, ktorý bol prítomný na zápase. "Tréner hostí dal cez hráča Jana Vašenku jasný pokyn brankárovi Málkovi, aby sa snažil inkasovať," povedal.

Celý prípad dostala do rúk disciplinárna komisia, ktorá bola nekompromisná. Tréner Jurík dostal dištanc na deväť mesiacov, spomínaný hráč a brankár mesačný podmienečný zákaz činnosti a klub VHK Robe Vsetín pokutu 80-tisíc českých korún.

Viac o téme: Juraj Jurík VHK Robe Vsetín
  • Zdroj: športky