Bystrica vyrukovala s množstvom zmien: Osem mladíkov odchádza inam

Mário Lunter (vpravo)
Mário Lunter (vpravo)

BANSKÁ BYSTRICA - Slovenský hokejový majster HC ´05 iClinic Banská Bystrica uvoľnil trojicu mladíkov do projektu HK Orange 20, ďalšia štvorica bude pôsobiť na striedavom štarte v Spišskej Novej Vsi. Mário Lamper hosťuje v Michalovciach a v klube nepokračuje Tomáš Bulík, ktorý bol na skúške. Informuje o tom web banskobystrického tímu hc05.sk.

Tréner Ernest Bokroš má už niekoľko zápasov k dispozícii v projekte hráčov do 20 rokov trojicu Martin Kupec, Oliver Giertl a Lukáš Lunter. Jeden zápas odohral aj Michal Matoušek, ktorý sa vrátil do juniorského tímu Banskej Bystrice. "V prvom rade som veľmi rád, že tu môžem byt a hrať v Tipsport lige proti takým skúseným borcom. Je to už iný level a veľa nových skúsenosti pre mňa. Je to síce veľmi náročné, hrať toľko zápasov, ale práve tak sa zlepšujem," povedal Giertl.

Na hosťovanie do Dukly Michalovce zamieril mladý brankár Mário Lamper, ktorý v minulej sezóne pôsobil v juniorke Banskej Bystrice. Počas prípravných stretnutí nastúpil aj za prvý tím pod vedením Dana Cemana na jeden zápas Memoriálu Pavla Zábojníka vo Zvolene proti GSK Tychy a prispel k výhre 6:2: "Cítim sa tu v Michalovciach veľmi dobre, je tu skvelá partia pracovitých chalanov, ktorí ma medzi seba prijali. Náš najväčší cieľ do sezóny je pobiť sa o postup do Tipsport ligy. Budem sa snažiť k tomu dopomôcť," povedal M. Lamper.

Do prvoligovej Spišskej Novej Vsi na striedavý štart odišli štyria hráči, ktorí so seniorským hokejom veľa skúseností nemajú - Daniel Šebest, Dávid Pastucha, Félix Petrinec a Ján Sarvaš. "Klub mi poskytol možnosť ísť do Spišskej Novej Vsi na striedavý štart. Prevažne tam budem hrávať len stredy, aby som mohol pomáhať juniorom cez víkendy. Myslím, že je v mojom veku fajn hrávať prvú ligu, pretože v juniorke som už posledný rok a môže mi to pomôcť v nasledujúcej kariére, pretože mužský hokej je predsa náročnejší a na vyššej úrovni ako ten juniorský,“ vyjadril sa Félix Petrinec.


Tagy: HK Orange 20 HC ´05 iClinic Banská Bystrica Mário Lamper

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA