VIDEO Slovan zachraňoval aspoň bod so Senicou, Michalovčania zaskočili Trenčanov

Na snímke vľavo Dejan Dražič (Slovan) a vpravo Sacha Petshi (Senica) Na snímke vľavo Dejan Dražič (Slovan) a vpravo Sacha Petshi (Senica) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - V sobotňajšom zápase 11. kola Fortuna ligy futbalisti Slovana Bratislava prekvapujúco iba remizovali s FK Senica 2:2. Zverenci trénera Martina Ševelu nedosiahli piaty ligový triumf za sebou a dali šancu konkurentom bodovo sa na nich dotiahnuť.

Senica sa už v 7. minúte prekvapujúco ujala vedenia, keď po Petschiho vysunutí premenil Castaneda sólový nájazd na Greifa. Slovan chcel rýchlo odpovedať, šance Bajriča, Dražiča ani najlepšieho ligového strelca Šporara však vyrovnanie nepriniesli. Senica bola pod sústavným tlakom, Slovan obliehal pokutové územie súpera, no v koncovke boli jeho hráči zbrklí a nepresní. Dôkazom bola šanca Čavriča, ktorý z uhla napálil loptu len do bočnej žrde. Krídelník domáceho tímu neuspel ani na konci prvého polčasu, keď namieril len do náručia brankára.

Záhoráci v 54. minúte šokujúco udreli znova po tom, ako Asman tvrdou strelou nedal šancu Greifovi. So Slovanom to vyzeralo zle-nedobre, ale iba pár minút. Tŕň z päty vytrhol favoritovi pohotový Moha, ktorý sa dvoma "zlepenými" gólmi postaral o vyrovnanie. Slovanu zostávalo ešte dostatok času na obrat skóre, lenže sa vrátil do prvopolčasových koľají a utápal sa v nepresnostiach. V 82. minúte Petshi poľahky prenikol stredom domácej obrany, ale Greif podržal svoj tím. V nadstavenom čase Holman obtrel loptu po priamom kope o konštrukciu brány a Slovan tak doma nečakane stratil body.

sumár - 11. kolo:
ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 2:2 (0:1)
Góly: 57. a 60. Moha - 7. Castaneda, 54. Asmah. ŽK: Castaneda, Azankpo, Otrísal, Petshi (všetci FK Senica). Rozhodovali: Glova - Žákech, Jenčura, 1094 divákov.

Slovan: Greif - Apau, Saláta, Bajrič, Suchockij (74. Božikov) - De Kamps (59. Cmiljanič) - Čavrič, Nono (46. Holman), Dražič, Moha - Šporar
Senica: Taborda – Kotula, Kay (74. Klapan), Otrísal – Kučera (78. Kováč), Zezinho, Deretti (67. Krč), Petshi, Asmah – Azankpo, Castaneda

Michalovčania zaskočili Trenčanov

Futbalisti Michaloviec zvíťazili v Myjave 2:1 nad "domácim" tímom AS Trenčín. Po sobote majú na svojom konte osem bodov, Trenčania ich zatiaľ nazbierali sedemnásť. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre stretnutia hosťujúci obranca José Carillo, ktorý po rohovom kope z tesne blízkosti prekonal brankára Libora Hrdličku . Trenčania vzápätí vyrovnali, po chybe michalovskej defenzívy loptu za Matúša Kiru poslal Hamza Čatakovič. Štvrťhodinu pred koncom stretnutia pridal druhý gól Zemplínčanov Sadam Sulley a zariadil druhý ligový triumf pre Michalovce v tejto sezóne.

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:0)
Góly: 63. Čatakovič - 54. J. Carrillo, 76. Sulley, ŽK: 47. M. Šulek - 59. P. Kolesár, 90.+ Sulley, rozhodovali: Kráľovič - Tomčík, Borsányi

Zostavy:
Trenčín: Hrdlička - Julien, Mašovič, Kleščík, M. Šulek - Zubairu (78. Ubbink), Sleegers, El Mahdioui - Bukari (82. Corryn), Čatakovič, Antonio Mance (60. Paur)
Michalovce: Kira - Rota, J. Carrillo, Beskorovajnyj, Vojtko - Grič - Turik, Iloski (90.+ Regáli), P. Kolesár (90.+ M. Kolesár) - Vaščák (85. Kurminowski), Sulley

Žilina nemala problémy s Podbrezovou

Futbalisti Žiliny si vo Fortuna lige pripísali štvrté víťazstvo v sérii, v sobotňajšom zápase pred vlastnými fanúšikmi zdolali Podbrezovú 2:0. V 13. min poslal žlto-zelených do vedenia z pokutového Jaroslav Mihalík. Podbrezová potom mala šancu na vyrovnanie, keď sa Endy Bernadina ocitol sám pred Dominikom Holecom, no svoju možnosť nevyužil. Po zmene strán zvýšil na 2:0 po priamom kope hlavou obranca Filip Kaša a uzavrel skóre stretnutia.

MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 2:0 (1:0)
Góly: 13. J. Mihalík (z pok. kopu), 65. Kaša, ŽK: 52. I. Díaz (Žilina) - 61. M. Baran, 75. Sedláček, rozhodovali: Marhefka - Somoláni, Bobko, 1726 divákov

Zostavy:
Žilina: Holec - Anang, Kaša, Šušnjar, B. Sluka - I. Díaz (78. Holúbek) - Škvarka, Pečovský, Káčer - J. Mihalík (63. M. Tomič), F. Balaj (83. Boženík)
Podbrezová:
M. Kuciak - A. Mojžiš, M. Baran, M. Bartoš, Matúš Turňa - Obročník, Sedláček - Edge, D. Leško, Matúš Mikuš (63. Wiezik) - Bernadina (63. D. Magda)

Ružomberok si doma poradil s Nitrou

Futbalisti Ružomberka zdolali Nitru 3:1. Nitrania na Liptove viedli, no na úvodný gól Tomáša Vestenického dokázal rýchlo odpovedať Tandir. Víťazný gól Ružomberka strelil ešte pred polčasovou prestávkou Peter Gál-Andrezly po centri Erika Daniela. V nadstavenom čase druhého dejstva pridal poistku striedajúci Zinedin Mustedanagič, Ružomberok vo FL neprehral už šesť duelov za sebou.

MFK Ružomberok - FC Nitra 3:1 (2:1)
Góly: 10. Tandir, 42. Gál-Andrezly, 90.+ Mustedanagič - 7. T. Vestenický, ŽK: 88. Hroššo (Nitra), rozhodovali D. Sedlák - Štrbo, Hrmo, 1325 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Macík - D. Kružliak (83. Jonec), J. Maslo, F. Twardzik, Urdinov - Qose, M. Kochan - E. Daniel, T. Kostadinov (50. Mustedanagič), Gál-Andrezly - Tandir (70. Gerec)
Nitra: Hroššo - Charizopulos, M. Dubeň, Pavol Farkaš, J. Chovanec - Šimončič - Guláš (55. Kotrík), A. Fábry (85. Steinhübel), T. Kóňa, - Abdulrahman Taiwo, T. Vestenický (77. Chobot)

Dunajská Streda zlomila Zlaté Moravce gólom do šatne

Hráči Dunajskej Stredy zvíťazili nad Zlatými Moravcami 3:1. Skóre otvoril v 25. min strelou z diaľky domáci obranca Ľubomír Šatka. Dávid Richtárech síce v 40. min vyrovnal, no hostí "zmrazil" gólom do šatne Christián Herc a poslal tím zo Žitného ostrova opäť do vedenia. Bezpečný dvojgólový náskok pre DAC zariadil v 72. min hlavou po rohovom kope Issouf Bayo. DAC bodoval naplno v treťom stretnutí v rade, Zlaté Moravce získali v ostatných piatich dueloch iba bod a v tabuľke sú predposledné iba s lepším skóre pred poslednou Senicou.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:1 (2:1)
Góly: 25. Šatka, 45. Herc, 72. Bayo - 41. Richtárech, ŽK: 87. K. Vida - 68. Casado, 73. Banovič, 87. Brašeň, rozhodovali: Pavlík - Vorel, Ferenc

Zostavy:
Dunajská Streda: Jedlička - M. Vida, Šatka, T. Huk, E. Davis - Herc, M. Bednár (60. Záhumenský), Kalmár (90.+ S. Koné) - Divkovič (65. Tretiakov), Bayo, K. Vida
Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč - Čögley, Banovič, Práznovský, Chren - Richtárech (84. Duga), Casado (72. Ďubek), Ľupták, Ewerton Paixao da Silva, Brašeň - J. Švec (46. Ľ. Urgela)

Viac o téme: FK Senica AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava MFK Zemplín Michalovce
  • Zdroj: TASR, SITA