Hamšík prekoná ďalší rekord v slovenskom drese: Toto sa len tak niekomu nepodarí!

Hamšík oslavuje slovenský druhý gól
Hamšík oslavuje slovenský druhý gól

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík v prípade, že nastúpi v sobotňajšom stretnutí 1. skupiny B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 v Trnave proti Česku, pripíše si rekordný 108. štart v drese národného tímu. V ostatnom vystúpení A-tímu SR 9. septembra v Ľvove proti Ukrajine sa vyrovnal doterajšiemu lídrovi, už neaktívnemu hráčovi Miroslavovi Karhanovi. Iba táto dvojica v ére samostatnosti SR absolvovala 100 a viac duelov v slovenskom drese, kapitán reprezentácie Martin Škrtel je v súčasnosti na méte 99 a v spomenutom sobotňajšom domácom stretnutí s Českom môže absolvovať jubilejný 100. zápas v najcennejšom drese-

Štvrtý v klasifikácii Ján Ďurica, ktorý vlani ukončil pôsobenie v "áčku", nastúpil na 91 duelov. "Teším sa, že som vyrovnal Mira Karhana. Je to ohromujúce číslo, som za to veľmi vďačný. Dúfam, že mám pred sebou ešte nejaké tie roky v reprezentácii a natiahnem to čo najviac," skonštatoval Hamšík ešte po stretnutí s Ukrajinou.

Tridsaťjedenročný rodák z Banskej Bystrice (nar. 27. júla 1987) po očakávanom osamostatnení sa v počte štartov chce "zaútočiť" na líderské postavenie aj v počte dosiahnutých gólov za slovenskú reprezentáciu. V tejto štatistike figuruje Hamšík momentálne na treťom mieste s 21 presnými zásahmi, vedie Róbert Vittek s 23 gólmi pred Szilárdom Némethom (22). Na prekonanie doterajšieho lídra chýbajú kreativnemu záložníkovi talianskeho klubu SSC Neapol tri, na vyrovnanie Vittekovho streleckého zápisu dve "trefy".

Prehľad futbalistov s najväčším počtom štartov za slovenskú futbalovú reprezentáciu (k piatku 12. októbra 2018):
107 - Miroslav Karhan, Marek Hamšík
99 - Martin Škrtel
91 - Ján Ďurica
82 - Róbert Vittek, Peter Pekarík
66 - Stanislav Šesták, Vladimír Weiss ml.
65 - Filip Hološko
63 - Tomáš Hubočan
61 - Juraj Kucka

Prehľad futbalistov s najväčším počtom gólov za slovenskú futbalovú reprezentáciu (k piatku 12. októbra 2018):
23 - Róbert Vittek
22 - Szilárd Németh
21 - Marek Hamšík
14 - Marek Mintál, Miroslav Karhan
13 - Stanislav Šesták, Adam Nemec
12 - Peter Dubovský
10 - Róbert Mak
9 - Tibor Jančula, Ľubomír Reiter, Martin Jakubko
8 - Filip Hološko


Tagy: Marek Hamšík Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA