VIDEO Trenčín fantastickým finišom zdolal Košice, Poprad triumfoval nad trápiacou sa Detvou

Brankár Trenčína Michal Valent sa teší z víťazstvBrankár Trenčína Michal Valent sa teší z víťazstv Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Hokejisti Trenčína zdolali hráčov Košíc 3:1 v stredajšom stretnutí 18. kola hokejovej Tipsport ligy 2018/2019. O víťazstve rozhodli až v záverečnej časti, v ktorej strelili všetky tri góly. Skóre duelu otvoril v 4. min v oslabení po chybe veterána Branka Radivojeviča iný veterán Ladislav Nagy.

Východniari viedli ešte desať minút pred koncom zápasu, no nasledovala kanonáda vicemajstrov z uplynulého ročníka. Gólostroj odštartoval Marek Hecl, na ktorého nadviazali Matúš Holenda a Milan Bartovič. Košice premrhali na ľade Trenčína pred vyše 4500 divákmi možnosť dostať sa na čelo tabuľky najvyššej slovenskej súťaže.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 18. kolo - streda:

HK Dukla Trenčín - HC Košice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 51. M. Hecl, 56. Holenda (T. Varga), 59. Bartovič (M. Hecl) - 4. L. Nagy (Čížek))
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, D. Konc - Šefčík, Výleta, 4593 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - Luža, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, L. Kovář, Niko - O. Mikula, Sojčík, Radivojevič - M. Hecl, Ölvecký, Bartovič - Sádecký, Bližňák, T. Varga - Ján Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec - Špankovič
Košice: Habal - Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, McDowell, Š. Petráš - L. Nagy, Brophey, Marcel Haščák - Kafka, Klíma, Netík - Suja, Galamboš, Spilar - Žitný, Krajňák, Hričina

Banská Bystrica zmazala dvojgólový náskok Zvolena a má z derby tri body

Hokejisti Zvolena nezvládli pohronské derby a nezdarom 2:3 na ľade Banskej Bystrice prišli o prvú priečku v tabuľke Tipsport ligy. Hostia pritom stredajší duel 18. kola začali dobre a do polovice druhej tretiny si utvorili dvojgólové vedenie. Ešte pred prestávkou strelil kontaktný gól Guillaume Asselin, záverečná časť patrila jasne obhajcom titulu. Víťazný gól strelil v 58. min Ján Sýkora po prihrávke Brocka Higgsa spoza bránky .

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 39. Asselin (B. Marshall), 50. Higgs (Asselin), 58. J. Sýkora (Higgs) - 26. D. Růžička (Michal Chovan, Zuzin), 28. Šišovský (Kytnár, Vandane)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Jonák - Synek, Gegáň, 2841 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, V. Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Nemčík - Asselin, Buc, Selleck - J. Sýkora, Higgs, T. Török - Kabáč, Češík, Gabor - Bartánus, Lichanec, R. Varga
Zvolen: T. Tomek - Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, D. Růžička, Dubina, Pöyhönen - S. Petráš, Magdolen, Vandas - Šišovský, M. Halama, Lušňák - Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - P. Andrisík, P.

Poprad suverénne triumfoval nad trápiacou sa Detvou

Hokejisti HK Poprad triumfovali na domácom ľade suverénne 4:0 nad hráčmi HC 07 Detva v stredajšom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019. Pred zápasom si na štadióne pod Tatrami uctili minútou ticha popradského odchovanca Dávida Gáborčíka, ktorý tragicky zahynul vo Francúzsku, kde pôsobil. Domáci otvorili skóre v 9. min, presilovú hru využil Martin Belluš. V prostrednej tretine zvýšil na 2:0 slovenský reprezentant Dávid Bondra. Vedenie HK Poprad navýšil v záverečnom dejstve aj skúsený útočník Popradu Marek Zagrapan a rezultát stanovil tri minúty pred záverečnou sirénou Joona Erving. Detva prehrala už v šiestom zápase po sebe.

HK Poprad - HC 07 Detva 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 9. Belluš (P. Koyš, Mlynarovič), 29. D. Bondra (L. Kozák, Heizer), 52. Zagrapan (Ťavoda), 57. Erving (Belluš, Paukovček)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Šoós - Durmis, Soltész, 1214 divákov

Zostavy:
Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian - R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Kundrik - D. Bondra, Heizer, P. Svitana - Macík, L. Paukovček, Belluš
Detva: R. Petrík - Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, M. Šimon, F. Fekiač, Gachulinec, Hedera - Puliš, Jakuceňa, Ščurko - Giľák, Murček, Martin Ďaloga - Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský - M. Surový, V. Fekiač, Z. Král

Nitra rozhodla o triumfe nad Liptovským Mikulášom

Hráči Nitry triumfovali nad hokejistami Liptovského Mikuláša suverénne 5:0 v stredajšom stretnutí 18. kola Tipsport ligy 22018/2019. Domáci sa dlho v koncovke trápili, ale všetko si vynahradili v záverečnej tretine, keď strelili všetky góly. Úvodnú ranu zasadil Liptákom Judd Blackwater. Tridsaťjedenročný kanadský center o dve minúty ideálne prihral Markovi Slovákovi, ktorý zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Nitrania v 51. min nasúkali Liptákom ďalšie tri zásahy v priebehu 29 sekúnd. Liptovský Mikuláš neuspel po štyroch víťazstvách.

HK Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)
Góly: 43. Blackwater, 45. Marek Slovák (Lantoši, Blackwater), 51. Kerbashian, 51. Lantoši (Bortňák, J. Majdan), 51. Fominych
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše J. Šiška (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Németh - P. Smrek, Pálkövi, 2309 divákov

Zostavy:
Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Fominych, Korím - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - S. Buček, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, D. Richard - J. Majdan, Čaládi, J. Šiška
Liptovský Mikuláš: Kislicyn (51. Bátory) - Mezovský, Nádašdi, Fereta, P. Horváth, R. Suchý, Kurali, Matej Bača, J. Nemec - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - J. Sukeľ, Oško, M. Uram - Piatka, Tamáši, Nechaj - Števuliak, Uhrík, A. Lištiak

Nové Zámky nedali doma Miškovcu ani gól

Hokejisti Miškovca nečakane uspeli na ľade Nových Zámkov v stredajšom stretnutí 18. kola. Hostia o triumfe rozhodli v prostrednej tretine v ktorej strelili všetky tri góly. Úvodný zásah dosiahol Márk Miskolczi, ďalšie dva pridal maďarský reprezentant János Vas. Nové Zámky prišli o dôležité body v súboji o čelo tabuľky. Tím z Južného Slovenska je na treťom mieste so štvorbodovým mankom na prvý Zvolen.

MHC Mikron Nové Zámky - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Góly: 22. Miskolczi (Magosi, N. Crawford), 23. J. Vas, 34. J. Vas (Pance)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Košarišťan 10 min za nešportové správanie sa, M. Novák 5+DKZ za pästný súboj - R. Harrison 10 min za bitku a DKZ za iný pästný súboj, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Müllner - Valo, M. Orolín

Zostavy:
Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, M. Novák, M. Henderson, Hatala - Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Urban, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Slávik
Miškovec: Vay - Kiss, N. Crawford, J. Milam, Szirányi, T. Slovák, Láda, Vojtkó - Magosi, Galanisz, Miskolczi - Kulmala, J. Vas, Pance - R. Harrison, Loiseau, Somogyi - Vincze, Hajós, Ritó

Žilina získala v Budapešti dva body

Hráči Žiliny zvíťazili nad hokejistami domáceho MAC Budapešť 3:2 po predĺžení v stredajšom zápase 18. kola Tipsport ligy. Klub z hlavného mesta Maďarska dvakrát viedol, "vlkov" udržali v hre úspešné presilovky, z troch premenili dve. Víťazný gól strelil v predĺžení Emil Bagin po prihrávke Jakuba Ručkaya.

MAC Budapešť (Maď.) - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 11. T. Klempa (Fejes, Bodó), 40. Dudás (Pozsgai, K. Nagy) - 17. Piegl (Jenčík, J. Ručkay), 53. J. Ručkay (Jenčík, Matejka), 62. Bagin (J. Ručkay)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Korba - Tvrdoň, Šoltés, 490 divákov

Zostavy:
Budapešť: Bálisz - Bugár, Pozsgai, Fejes, Burt, Dudás, Vokla, Bukor, Szigeti - Bodó, C. Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Kreisz - Szabad, Majoross, Odnoga
Žilina: M. Mikoláš - Bagin, Kučný, Žilin, Piegl, Matejka, Pastor, Mendrej - Milý, Podešva, Bárta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - D. Rehák, J. Ručkay, Síkela - Danielčák, Hrazdíra

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HK Dukla Trenčín HC '05 iClinic Banská Bystrica