Obhajca titulu Lacko ako nasadená jednotka: V Bratislave sa predstavia zaujímavé mená

Lukáš Lacko
Lukáš Lacko

BRATISLAVA - Slovenský tenista Lukáš Lacko ako obhajca titulu spred roka je jednotkou 19. ročníka bratislavského turnaja ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open s dotáciou 106 000 eur + hospitality, ktorý sa na tvrdom povrchu v NTC kvalifikáciou začne 3. novembra a v Aegon aréne vyvrcholí 11. novembra. Dvojkou bude ďalší Slovák Jozef Kovalík a trojkou český tenista Jiří Veselý. Z domácich hráčov sa okrem spomenutého slovenského nasadeného dua predstavia aj Andrej Martin a na základe voľnej karty štvorica Filip Horanský, Norbert Gombos, Alex Molčan a Lukáš Klein. Ďalší domáci tenisti budú mať šancu predstaviť sa v hlavnej súťaži po prípadnom postupe z kvalifikácie.

"Pôvodne sme mali prihlásených 7 hráčov zo svetovej stovky, niektorí sa nám odhlásili. V 'pavúku' máme stále viaceré známe mená, medzi nimi aj Cyperčan Marcos Baghdatis či ruský reprezentant Jevgenij Donskoj," uviedol na stretnutí s médiami Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu. Informoval tiež, že menoslov účastníkov sa ešte môže zmeniť, keďže hráči sa až do žrebu môžu odhlásiť. "Keďže ostatné dva ročníky vyhrali Slováci, nemôžem si priať nič iné, aby naši hráči zabodovali. Verím, že niektorí z našich sa prebojuje do záverečných bojov. Úplne úžasné by bolo, ak by niektorý z nich opäť dokázal zvíťaziť," pokračoval Moška. Spomedzi hráčov, ktorí v Bratislave mali štartovať, sa do piatkového poludnia odhlásili Mirza Bašič (Bosna a Herc.), Rumun Marius Copil, Lotyš Ernests Gulbis a Poliak Hubert Hurkacz.

"Veľké nádeje vkladám do Alexa Molčana, ktorý sa po zranení v lete dostal do výbornej formy. Je to náš najtalentovanejší mladý hráč. Verím, že sa pred domácim publikom predvedie," doplnil Moška.

Lukáš Lacko v Bratislave získal už tri tituly, okrem vlaňajška aj v rokoch 2011 a 2013. Slovenskými víťazmi singla v Bratislave z minulosti okrem Gombosa a Lacka sú aj Karol Kučera (2001, ešte sa hralo v Inchebe), Dominik Hrbatý (2005), Michal Mertiňák (2006) a Martin Kližan (2010).

Aktuálny zoznam tenistov v hlavnej súťaži dvojhry na bratislavskom turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open:
Matthias Bachinger (Nem.), Marcos Baghdatis (Cyp.), Ruben Bemelmans (Belg.), Jevgenij Donskoj (Rus.), Guillermo García-López (Šp.), Jegor Gerasimov (Biel.), Sergio Gutiérrez-Ferrol (Šp.), Jozef Kovalík (SR), Lukáš Lacko (SR), Andrej Martin (SR), Dennis Novak (Rak.), Ramkumar Ramanathan (India), Stéphane Robert (Fr.), Lorenzo Sonego (Tal.), Sergij Stachovskij (Ukr.), Marco Trungelitti (Arg.), Jiří Veselý (ČR), Jürgen Zopp (Est.), Lukáš Rosol (ČR), Daniel Brands (Nem.), Sebastian Ofner (Rak.), Andrea Arnaboldi (Tal.), Filip Horanský (SR), Norbert Gombos (SR), Alex Molčan (SR), Lukáš Klein (SR)


Tagy: Lukáš Lacko Igor Moška Jozef Kovalík Jiří Veselý

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Ben Curtis

DISKUSIA