Nová etapa slovenskej reprezentácie na výbornú: Hlasy po dueli s Ukrajinou

Albert Rusnák a Dávid Hancko
Albert Rusnák a Dávid Hancko

TRNAVA - Slovenskí futbalisti zvíťazili v piatkovom zápase 1. skupiny B-divízie Ligy národov v Trnave nad reprezentáciou Ukrajiny 4:1. Účinkovanie v súťaži uzavrú v pondelok 19. novembra v Prahe proti domácemu Česku.

hlasy po zápase:

Albert Rusnák, stredopoliar a strelec prvého gólu SR /RTVS/: "Chceli sme sa naladiť pred zápasom s Českom, v ktorom pôjde o všetko. Podali sme dobrý výkon smerom dopredu aj dozadu. Všetci odviedli takú robotu, akú od nás chcel tréner. Ja som hrával na tomto poste pod Hapalom aj v 21-tke, s voľnosťou chodiť do stredu a v defenzíve si pokryť svoju stranu. Dnes si ešte môžeme užiť víťazstvo, ale od zajtra sa už musíme pripravovať na zápas s Českom, pretože keď ten nevyhráme, akoby sa toto víťazstvo anulovalo."

Róbert Mak, stredopoliar a strelec štvrtého gólu SR: "Som rád, že som opäť skóroval v reprezentácii. Posledné šance, ktoré som mal, som nevyužil. Chcel som hlavne pomôcť mužstvu, pretože sme toto víťazstvo potrebovali. V Prahe potrebujeme zvíťaziť a po výhre 4:1 nad Ukrajinou sa nám pôjde do Česka lepšie. Keď podáme rovnaký výkon, nemáme sa čoho báť."

Adam Zreľák, útočník a strelec tretieho gólu SR: "Som veľmi rád, že som po dlhom čase späť, že mi dal tréner dôveru, dal som gól a pomohol som chlapcom."

Miroslav Stoch (stredopoliar SR): "Cítim sa výborne aj preto, že sme vyhrali. Keď som nastúpil, hráči už boli unavení, zatiahli sme sa do nižšieho bloku a mali pár brejkov. Veľmi sa teším z víťazstva, dobre sme sa naladili pred zápasom v Česku. Samozrejme, že ma potešilo, že po takej dlhej absencii v reprezentácii, keď som sa šiel rozcvičovať, ľudia začali kričať moje meno. Návrat nemohol byť lepší, vyhrali sme so silným súperom 4:1. Do každého zápasu ideme s tým, aby sme vyhrali. V Prahe to bude pre mňa špeciálny zápas, budem hrať ´doma', veľmi sa na to teším."

Pavel Hapal (tréner SR): "Odohrali sme dobrý zápas. Boli tam aj pasáže, keď súper bol silný na lopte, ale my sme to príkladne odpracovali a ´odmakali´. Mali sme okrem gólov aj dosť šancí, ktoré sa mohli skončiť ďalším gólom. Nebývam nervózny, ale zodpovednosť na mne dnes bola a cítil som to. Som veľmi rád za tento výsledok. Zreľák nabehal veľa, odpracoval veľa súbojov, nemal to jednoduché, ale nesklamal. Nikto však nesklamal. Som rovnako rád, že sme to uhrali bez žltých kariet. V Prahe to bude špecifický zápas aj pre mňa, ale ide o body a urobíme maximum pre víťazstvo. Verím, že sa príde pozrieť plný štadión."

Andrij Ševčenko (tréner Ukrajiny): "Výsledok hovorí sám za seba. Pred zápasom sme mali problémy, keďže viacerí hráči nám vypadli pre zranenia. Do prestávky sme robili veľmi veľa chýb, volili sme veľmi dlhé prihrávky, no v druhom polčase sa hra vyrovnala. Treba si uvedomiť, že sme mali v zápase veľmi veľa mladíkov. Zanalyzujeme si výkony všetkých hráčov a budeme sa snažiť pohnúť sa vpred. Chcel by som sa poďakovať všetkým krajanom, ktorí nás prišli podporiť na Slovensko."

Matúš Bero (stredopoliar SR): "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Strelili sme rýchly gól, následne aj druhý. Pri ňom sa Ďuro Kucka zranil a z toho vyplynulo, že som naskočil do stretnutia. Som rád, že mi tréner Hapal dal šancu. Veľmi si vážim, že som ju dostal. Myslím si, že som tam priniesol súbojovosť a veľa pohybu, čo je mi vlastné. Bolo to symbolické, že som striedal práve Ďura Kucku. On to vie, že keď som bol menší, práve on bol mojím vzorom. Samozrejme, že zranenie nikomu neprajem. Na druhej strane som dostal peknú minutáž a som za ňu veľmi vďačný. Ako tím sme odohrali výborný zápas. Strelili sme štyri góly, súper dal iba jeden, sme šťastní. Je to pre nás vzpruha pred zápasom s Českom."

Ján Greguš (stredopoliar SR): "Určite som rád, že som nastúpil v základnej zostave a teší ma samozrejme víťazstvo mužstva. Už od začiatku zápasu sme hrali vysoko, napádali ich, snažili sa mi to čo najviac znepríjemniť. Dali sme rýchly gól, čo určite pomohlo. Aj keď v úvode druhého polčasu strelili Ukrajinci kontaktný gól, čo býva vždy nepríjemné. Nemuselo k nemu prísť. Potom sme si však vypracovali šance, dali na 3:1 a ďalšie šance prichádzali. Naše víťazstvo je zaslúžené. Keby nám niekto pred zápasom povedal, že nad Ukrajinou zvíťazíme 4:1, asi by sme boli všetci spokojní. Pre nás je teraz potrebné, aby sme tento priaznivý výsledok potvrdili aj v pondelok v Prahe."

Peter Pekarík (obranca SR): "Samozrejme, keď sa vyhrá 4:1 proti takému silnému súperovi, tak je to skvelé. Snažili sme sa súpera vysoko napádať, čo sa nám darilo vo viacerých časových úsekoch a na Ukrajincov to platilo. Keď dochádzali sily, boli sme v kompaktnom bloku. Som veľmi rád, že to napokon vypálilo takto výborne. Toto víťazstvo sme veľmi potrebovali, aby sa do tímu vrátila pozitívna nálada pred takým dôležitým súbojom, aký nás čaká v pondelok v Prahe. Osobne som spokojný, že som proti Ukrajine odohral 90 minút a zvíťazili sme o tri góly. Keď som v prvom polčase spadol na rameno, v prvom momente ma určite zalial studený pot, pretože s ním mám na minulosť nepekné spomienky. Lekári však odviedli cez polčas dobrú prácu, opichali mi to a v druhom polčase som už nič necítil. Verím, že aj do zápasu s Českom budem pripravený."

Jevgen Konopľanka (stredopoliar, kapitán mužstva a strelec jediného gólu Ukrajiny): "V predchádzajúcich zápasoch sme mali pri víťazstvách aj šťastie, v piatok to nebol náš večer. Ešte dobre, že to prišlo v stretnutí, v ktorom nám prakticky o nič nešlo. Ešte pred duelom so Slovenskom som vravel, že bez Jarmolenka a Marlosa to budeme mať veľmi ťažké. K dispozícii je však veľa talentovaných hráčov, vidím, ako pracujú na tréningoch. Samozrejme, že nikomu sa nepáči taká vysoká prehra, to je neprijateľné. Verím, že naši fanúšikovia to pochopia. Prvý polčas bol z našej strany zlý, po zmene strán prišli aj svetlejšie momenty. Verím, že v utorňajšom prípravnom dueli v Turecku si napravíme pošramotenú povesť."


Tagy: Róbert Mak Albert Rusnák Adam Zreľák

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA