VIDEO Bayern hazarduje s útokom na titul: Dortmund sa začína nebezpečne vzďalovať

Thomas MüllerThomas Müller Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Úradujúci nemecký majster Bayern Mníchov nevyhral v treťom bundesligovom zápase za sebou. V sobotňajšom stretnutí 12. kola remizoval doma s predposlednou Fortunou Düsseldorf 3:3 a zvýšil svoju stratu na vedúcu Borussiu Dortmund na deväť bodov. V drese hostí sa blysol hetrikom 21-ročný belgický útočník Dodi Lukebakio.

Bavori od začiatku herne dominovali. V 20. minúte viedli už 2:0, keď sa presadili Niklas Süle a Thomas Müller. Krátko pred prestávkou sa podarilo Lukebakiovi znížiť. V 58. minúte poslal opäť Müller domácich do dvojgólového vedenia a tí bez problémov kontrolovali priebeh zápasu. V 77. minúte ale strelil mladý Belgičan svoj druhý gól, hoci domáci mali naďalej prevahu. Bayern mohol o svojom triumfe rozhodnúť v 90. minúte, no Leon Goretzka a Robert Lewandowski svoje veľké šance nepremenili. Trest pre domácich prišiel v nadstavenom čase, keď Lukebakio vyrovnal a skompletizoval svoj hetrik.

Futbalista Düsseldorfu Dodi Lukebakio Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

"Bol to veľmi ťažký zápas proti najlepšiemu tímu v Nemecku. Chceli sme dať do toho všetko a vyšlo nám to," povedal podľa agentúry AP trojgólový strelec. Tréner Bayernu Niko Kovač neskrýval svoje sklamanie. "Nemôžem pochopiť to, koľko sme zahodili šancí. Oveľa horší je však spôsob, akým sme bránili pri všetkých troch inkasovaných góloch. Nezáleží na tom, akému tímu čelíte, pretože za takéto chyby vás potrestá každý."

Viac o téme: Bayern Mníchov Fortuna Düsseldorf