Slovenky potvrdili úlohu favoritiek: V kvalifikácii na šampionát nenašli premožiteľky

Monika Uríková zo Slovenska
Monika Uríková zo Slovenska

BRATISLAVA - Slovenské reprezentantky v stolnom tenise víťazne zakončili kvalifikáciu družstiev o postup na majstrovstvá Európy 2019 vo francúzskom Nantes. V omladenom zložení bez viacerých opôr (Balážová, Ódorová, Kukuľková, ...) i bez trénera Petra Šeredu, ktorý nastúpil za mužov SR a na lavičke ho dočasne nahradil Róbert Valuch, si v utorkovom stretnutí záverečného 6. kola 5. skupiny v rámci B-kategórie (druhá najvyššia) poradili v Bratislave s výberom Bosny a Hercegoviny 3:1.

O dva body sa postarala Nikoleta Puchovanová, ktorá vyhrala nad Belmou Bušatličovou (3:0) i Snežanou Markovičovou (3:0). Tretí bod pridala Monika Uríková výhrou nad Sanjou Milojicovou (3:0). Naprázdno vyšla iba Simona Horváthová, ktorá vo vyrovnanom dueli podľahla Markovičovej (1:3). Slovenky nadviazali proti outsiderovi skupiny na svoj májový triumf v Brčku (3:0).

"Splnili sme úlohu favorita. Perfektne zahrala Nika Puchovanová. Prekvapilo ma, s akou ľahkosťou zdolala najlepšiu hráčku súperiek Markovičovú. Škoda, že Simča Horváthová nedotiahla dobre rozohrané sety do úspešného konca, ale hralo príliš silovo, čo jej súperke vyhovovalo. Napriek tomu tiež predviedla dobrý výkon a možno jej chýbal len kúsok športového šťastia. Monika Uríková na trojke splnila svoju úlohu, čo som aj čakal. Ona je totiž bojovníčka," uviedol zastupujúci kormidelník žien SR R. Valuch.

Slovenské stolné tenistky sa stali víťazkami 5. skupiny, v ktorej nenašli premožiteľky. Na budúci rok ich čakajú barážové duely o postup na ME.

Výsledky - kvalifikácia ME družstiev 2019 - 6. kolo - utorok:
ŽENY
B-kategória - 5. skupina:
Slovensko - Bosna a Hercegovina 3:1
Nikoleta Puchovanová - Belma Bušatličová 3:0 (8, 5, 8)
Simona Horváthová - Snežana Markovičová 1:3 (8, -10, -8, -10)
Monika Uríková - Sanja Milojicová 3:0 (8, 13, 9)
Puchovanová - Markovičová 3:0 (2, 5, 5)


Tagy: Slovensko Bosna a Hercegovina stolný tenis

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Medňanský

DISKUSIA