Paulína Fialková fantastickým úspechom prekvapila aj seba: Keď sa nahnevám, o to viac zabojujem!

Slovenská reprezentantka Paulína Fialková na trati v súťaži na 15 km žien v 1. kole Svetového pohára biatlonistiek v slovinskej PokljukeSlovenská reprezentantka Paulína Fialková na trati v súťaži na 15 km žien v 1. kole Svetového pohára biatlonistiek v slovinskej Pokljuke Zdroj: SITA/AP

POKLJUKA - Vo vytrvalostných pretekoch 1. kola Svetového pohára v slovinskej Pokljuke finišovala slovenská biatlonistka Paulína Fialková na štvrtom mieste, keď od víťaznej Ukrajinky Juliji Džimovej ju delilo 19,5 sekundy. Na 15 km trati skončila druhá Poľka Monika Hojniszová (+5,9) a tretia Češka Markéta Davidová (+16,5). Z ďalších Sloveniek obsadila Anastasia Kuzminová 25. miesto (+1:48,1), 27. bola Ivona Fialková (+2:05,4), do SP nebodovala jedine 76. Terézia Poliaková (+5:53,1).

Slovenská výprava tak zažila v sezóne prvú veľkú radosť. Paulína Fialková dlho siahala na pódiové umiestnenie, chýbali jej naň nakoniec rovné tri sekundy. "Sama seba som milo prekvapila," povedala v cieli.

"Uvedomovala som si stratu, ktorú som nabrala na streľbe, preto som sa snažila bežecky zo seba najviac dostať, v každom kole som išla na maximum. S takýmto vstupom do sezóny som veľmi spokojná. Inak to bolo dosť náročné, posledný výstrel bol veľmi tesný, treba však mať niekedy aj trochu šťastia. Vo finiši som vedela, aké sú odstupy, tréner Bajčičák ma na ne upozorňoval a dopadlo to tak, že v cieli som sa pri pohľade na tabuľu naozaj prekvapila. Taktika pred pretekmi spočívala v tom, že som začala voľnejšie, opatrnejšie, aby som tempo neprepálila. Za hlavu som hodila aj problémy, ktoré ma pred sezónou sprevádzali. Ja som už raz taká, keď sa nahnevám, o to viac zabojujem," skonštatovala sympatická Slovenka v cieli. 

Slovenská reprezentantka Paulína Fialková Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP

Spokojná pochopiteľna bola aj Anna Murínová, trénerka Paulíny Fialkovej: "Keď dobre bežíte a sprevádza vás presná streľba, vysledky sa dostavia. Paulína už v štafete ukázala, že je na tom dobre a navyše ju sprevádzala aj obrovská snaha odvďačiť sa všetkým, ktorí jej verili. Všetkých predchádzajúcich starostí sa zbavila, s psychikou starosti nemala. Na strelnici sa to pri bezvetrí zdalo ľahké, no dosť to bolo klamlivé, museli ste pred ňou zvládnuť aj náročné úseky, nemohli ste tempo prepáliť. Máme však za sebou len veľmi málo, vstup sa nám do zimy vydaril, len treba formu neustále udržiavať i vylepšovať, a to nie je v dlhej sezóne jednoduché." 

Viac o téme: Paulína Fialková Anastastia Kuzminová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články