VIDEO Praskli mu nervy a oplácal: Olejár s exotickými koreňmi vyfasoval dištanc

Jujhar Khaira (v oranžovom)Jujhar Khaira (v oranžovom) Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

EDMONTON - Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť NHL potrestalo hokejistu Edmontonu Jujhara Khairu dvojzápasovým dištancom za jeho krosček na obrancu Vincea Dunna.

Incident sa stal v tretej tretine utorkového súboja so St. Louis, v ktorom Blues triumfovali 4:1. Útočník Oilers dostal od rozhodcov za svoj zákrok trest na 5 minút plus do konca zápasu.

Zároveň v dôsledku suspendácie príde o 7528 dolárov. Bez trestu neobišiel ani Dunn, ktorý tesne predtým takisto krosčekoval Khairu, ligová disciplinárka mu "naparila" pokutu 1942 dolárov, informovala agentúra AP.

Khaira má pandžábsky etnický pôvod, známy najmä z regiónov v Indii a Pakistane. Ten mali aj iní hráči v NHL - Robin Bawa a Manny Malhotra.

Viac o téme: Edmonton Oilers Jujhar Khaira
  • Zdroj: TASR, športky