VIDEO Ovečkin sa chcel biť s Crosbym: Pästná výmena vyvolala konflikt najväčších hviezd NHL!

Alexander Ovečkin verzus Sidney Crosby
Alexander Ovečkin verzus Sidney Crosby

NEW YORK - Hokejisti Pittsburghu Penguins zvíťazili v stredajšom stretnutí NHL aj vďaka gólu a prihrávke Sidneyho Crosbyho na ľade Washingtonu Capitals 2:1. Kapitán Penguins zatienil na druhej strane Alexandra Ovečkina, ktorý vyšiel naprázdno prvýkrát po štrnástich zápasoch.

Crosby bodoval vo všetkých troch zápasoch Pittsburghu s Washingtonom v tejto sezóne a pripísal si v nich päť bodov (2 + 3). "Keď narazíte na rivala, je zápas spojený s vyšším stupňom emócií. Mojou skúsenosťou je, že v takýchto situáciách zo seba Sid vymáčkne to najlepšie," vysvetľoval tréner Pittsburghu Mike Sullivan výkon lídra tímu. "S rovnakým nasadením a túžbou vyhrať by sme mali hrať každý zápas, ak chceme víťaziť," doplnil Crosby, druhá hviezda zápasu.

Že sa hráči oboch tímov neznášajú, ukázala hneď prvá minúta. Domáci útočník Tom Wilson v pästnej výmene knokautoval Jamieho Oleksiaka a obaja kapitáni Crosby s Ovečkinom na seba potom nahnevane pokrikovali zo striedačiek. Crosby: "Prečo si sa s ním nešiel biť ty?" Ovečkin: "A prečo sa teraz nepobiješ ty so mnou?"

"Nepozeralo sa na to dobre," povedal Crosby k tomu, že Oleksiak zo zápasu pre zranenie odstúpil. "Musíte to využiť ako motiváciu a páčilo sa mi, ako sme zareagovali. Dohrávali sme súboje a hrali sme s veľkým nasadením," dodal.

Wilson pripravil úvodný gól zápasu, keď využil chybné striedanie Pittsburghu a vyslal do sóla Larsa Ellera, ktorý trafil voľné miesto nad Murrayovou vyrážačkou. V polovici stretnutia pri vylúčení Michala Kempneho vyrovnal Crosby, ktorý usmernil strieľanú prihrávku Jevgenija Malkina do odkrytej bránky. Víťazný gól dal Bryan Rust z dorážky.

Za najlepšieho hráča bol vyhlásený gólman Matt Murray, ktorý zneškodnil 31 striel vrátane piatich Ovečkinových pokusov. Ruský útočník a s 29 zásahmi líder tabuľky kanonierov strávil na ľade 25 minút a ďalších jeho deväť striel išlo mimo bránu. "Majú naozaj dobrý tím a hráčov. Nevyhrali minulý ročník len tak. Pripadalo mi, ako by každá ich strela mohla skončiť v bráne. Som rád, že sme to ustáli. Vyhrali sme vôľou," uviedol Murray.


Tagy: Washington Capitals Alexander Ovečkin Sidney Crosby Pittsburg Penguins Tom Wilson Jamie Oleksiak

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK, športky, SITA, TASR
Foto:
russianmachineneverbreaks.com; Video: NBCSN, nhl.com

DISKUSIA