Ledecká podľa očakávania najlepšou v Česku: Anketu vyhrala s rekordným náskokom

Ester Ledecká sa v Prahe dočkala búrlivého privítania
Ester Ledecká sa v Prahe dočkala búrlivého privítania

PRAHA - Ester Ledecká sa stala suverénnou víťazkou ankety Športovec roka 2018 v Česku. Olympijská šampiónka z Pjongčangu v snoubordingu aj zjazdovom lyžovaní bola hlavnou favoritkou na zisk ocenenia a v konečnom účtovaní triumfovala s priepastným náskokom 759 bodov pred rýchlokorčuliarkou Martinou Sáblíkovou.

Tretí skončil biatlonista Michal Krčmář, ktorý bol rovnako ako Sáblíková strieborným medailistom na ZOH 2018. Do elitnej desiatky sa dostali aj hokejista David Pastrňák, biatlonistka Veronika Vítková, letecký akrobat Martin Šonka, rýchlokorčuliarka Karolína Erbanová, snoubordistka Eva Samková, tenisový pár Barbora Krejčíková - Kateřina Siniaková a ďalšia tenistka Petra Kvitová.

Medzi kolektívmi zvíťazili piatykrát za ostatných osem rokov tenistky ČR, fedcupové šampiónky. Na 2. mieste skončili českí basketbalisti a tretí boli takisto ako vlani hokejisti Komety Brno. Cenu Emila Zátopka získala tenistka Jana Novotná, ktorú in memoriam zaradili medzi domáce športové legendy.

Dvadsaťtriročná pražská rodáčka Ester Ledecká vo februári 2018 na ZOH v Kórejskej republike ohromila celý svet triumfom v super G zjazdárok, neskôr pridala aj zlato v očakávanej disciplíne - paralelnom obrovskom slalome na snouborde. Na pomyselnom českom športovom tréne vystriedala biatlonistku Gabrielu Koukalovú.

Ledecká potvrdila nadvládu žien v ankete, ktoré od roku 2006 len raz prepustili trón niektorému z mužských športovcov (v roku 2016 vyhral džudista Lukáš Krpálek, pozn.). Zároveň je prvou zástupkyňou snoubordingu i alpského lyžovania, ktorá dosiahla víťazstvo v doterajších 60 ročníkoch ankety.


Tagy: Ester Ledecká

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Petr David Josek

DISKUSIA