Ako zlý sen: Tradičný slovenský klub a vicemajster dostal pred Vianocami ranu do srdca!

Fanúšikovia Topoľčian sa právom boja o budúcnosť klubuFanúšikovia Topoľčian sa právom boja o budúcnosť klubu Zdroj: SITA/Viktor Zamborský

TOPOĽČANY - Veľké zmeny v predvianočnom období postihli úradujúceho slovenského hádzanárskeho vicemajstra HK Agro Topoľčany, v ktorom odstúpil z funkcie prezident a zároveň hlavný finančný podporovateľ Alexander Mallo.

Novým prezidentom sa stal Martin Miženko, ktorý ešte v minulej sezóne pôsobil ako aktívny hráč a na začiatku sezóny 2018/2019 sa stal manažérom HK Agro. 

Podľa oficiálnej tlačovej správy topoľčianskeho klubu, ktorú zverejnil aj web slovakhandball.sk, sa mimoriadne valné zhromaždenie uskutočnilo v pondelok 17. decembra. Práve na ňom sa Alexander Mallo oficiálne vzdal funkcie prezidenta klubu. Následne pristúpila k rovnakému kroku aj tajomníčka klubu Alena Ďurčeková.

Na valnom zhromaždení sa zúčastnilo všetkých 43 členov klubu, ktorí si jednomyseľne zvolili za nového prezidenta klubu Martina Miženka, doterajšieho manažéra klubu. Novými tajomníkmi klubu sa stali odchovanec topoľčianskej hádzanej a bývalý hráč A-družstva mužov Lukáš Klačanský a dlhoročný tréner mládeže Ferdinand Minarovský.

"Hádzaná v Topoľčanoch nekončí, ale končí prezident klubu. Za vyjadrenie dôvery ďakujem za seba a aj za nových tajomníkov všetkým, ktorí nás na valnom zhromaždení podporili. Pokiaľ ide o mládež, bude fungovať naďalej a je zabezpečená. Hneď po Novom roku sa budeme zaoberať financovaním A-mužstva," citoval nový prezident HK Agro Martin Miženko.

Alexander Mallo rezignoval po siedmich rokoch. Ako šéf klubu dostal hádzanú v Topoľčanoch na popredné miesta v slovenskej extralige, v ktorej si Agro pod jeho prezidentskou taktovkou vybojovalo dve striebra a dva bronzy. Topoľčany si počas Mallovho pôsobenia zahrali aj kvalifikačnú fázu Pohára EHF. Rozhodnutie o odstúpení bolo dlhodobejšou záležitosťou, no dôvodom k tomuto kroku je zhoršenie zdravotného stavu.

Viac o téme: HK Agro Topoľčany Alexander Mallo
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Viktor Zamborský
  • Zdroj: SITA