Bojujú do krvi o holé play-off, teraz prišla RANA pod pás: Kľúčový muž musí smeruje pod nôž

John Wall
John Wall

WASHINGTON - Basketbalisti Washingtonu sa budú musieť po zvyšok sezóny NBA zaobísť bez kapitána Johna Walla. Kľúčový hráč tímu musí vyriešiť problémy s pätou operáciou, po ktorej má byť mimo hry šesť až osem mesiacov. To dáva šancu českému rozohrávač Tomášovi Satoranskému, aby sa udržal v základnej zostave.

Wall, ktorý v priemere zbieral v tejto sezóne 20,7 bodu a 8,7 asistencie na zápas, bojuje s ostrohou na päte už dlhšiu dobu. V sobotu sa podrobil vyšetreniu, po ktorom mu lekári odporučili operáciu. Vzhľadom na to, že Washingtonu sa vzďaľuje šanca na play off, sa rozhodol po konzultácii s klubom operáciu podstúpiť operáciu nabudúci týždeň.

"John sa stretol so špecialistom v Green Bay. Pôjde na operáciu, ktorá pre neho znamená koniec sezóny," povedal tréner Scott Brooks. "Poznám Johna tri roky a je to tvrďas. Nikdy sa nesťažuje. Ale niekedy príde čas, kedy je potrebné urobiť ťažké rozhodnutie," dodal.

Wallova absencia by mohla byť príležitosťou pre Tomáša Satoranského, ktorý za neho úspešne zaskakoval už pri zranení v minulej sezóne a v základnej zostave ho nahradil aj pri posledných absenciách vrátane sobotňajšieho zápasu s Charlotte. "Tomáša čaká veľká príležitosť. Je na to pripravený. V minulej sezóne mal niekoľko momentov, kedy nás zachránil," vyhlásil Brooks.

Okrem Satoranského majú Wizards na post rozohrávača už len bývalého hráča Nymburku Chassona Randlea a nedávnu posilu Rona Bakera. Nie je vylúčené, že vedenie bude zháňať ďalšieho rozohrávača ako v minulej sezóne, kedy bol Wall tiež dlhšiu dobu zranený.


Tagy: Washington Wizards John Wall Tomáš Satoranský

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Alex Brandon

DISKUSIA