Nadal odhodlaný bojovať na každom turnaji: Toto je hlavný cieľ do novej sezóny

Rafael Nadal
Rafael Nadal

BRISBANE - Španielsky tenista Rafael Nadal si v kalendárnom roku 2019 bude viac vyberať turnaje, na ktorých bude štartovať. Napriek tomu neplánuje vzdať boj o pozíciu svetovej jednotky v rebríčku ATP.

"Budem bojovať na každom turnaji," vyhlásil 32-ročný Španiel. Sedemnásťnásobný grandslamový šampión našiel pozitíva v tom, že v roku 2018 ukončilo jeho sezónu zranenie už v septembri po US Open. Mal tak dosť času na liečbu aj prípravu na nový súťažný ročník. Ten začne na turnaj v Brisbane súbojom proti Francúzovi Jo-Wilfried Tsongovi alebo Austrálčanovi Thanasiovi Kokkinakisovi.

Viac ako na získavanie titulov sa Nadal bude sústrediť na pozíciu v rebríčku. "Radšej by som bol jednotkou ako dvojkou, no radšej zostanem dvojka namiesto možného poklesu napríklad na piatu priečku. Hlavný cieľ je zostať zdravý, šťastný a hrať čo najdlhšie," vysvetlil. Pozitívne naladeného ho udržiava úspešnosť v roku 2018. "Vyhral som päť turnajov z deviatich, na ktorých som sa predstavil. Na kurte som predvádzal výborný tenis, užíval som si to," dodal Nadal.


Tagy: Rafael Nadal

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Adam Hunger

DISKUSIA