Vlhová mala v Záhrebe najväčší aplauz: Ako jediná si neobula korčule

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas žrebovania pred sobotňajším slalomom Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v Záhrebe
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas žrebovania pred sobotňajším slalomom Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v Záhrebe

ZÁHREB - Slovenka Petra Vlhová s číslom 5 vyštartuje v 1. kole sobotňajšieho v poradí siedmeho slalomu aktuálnej sezóny Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v chorvátskom Záhrebe. Číslo s dresom si vytiahla zo snehovej gule na verejnom žrebe, ktorý sa konal v piatok podvečer na ľadovej ploche Námestia Kráľa Tomislava.

Organizátori sa rozhodli, že pretekárky z elitnej žrebovanej pätnástky Svetového pohára vyskúšajú z ich korčuliarskych zručností. Všetky najlepšie slalomárky sveta sa na miesto určenia dokĺzali na korčuliach. Kanaďanka Laurence St.-Germainová sa predstavila aj s hokejkou a pukom, Švajčiarka Wendy Holdenerová sa do toho snažila vniesť aj kus krasokorčuliarskej poetiky, možno preto si napokon vytiahla obľúbenú jednotku. Petra Vlhová si ako jediná neobula korčule, napriek tomu sa jej ušiel najväčší potlesk prítomných fanúšikov. Niekoľko desiatok Slovákov s vlajkami v rukách dokonca skandovalo "Peťa, Peťa...". Na otázku moderátora, či si nedala korčule preto, že si nechcela spôsobiť zbytočné zranenie pred sobotnými pretekmi, Vlhová odpovedala: "Nechcela som byť dlhší čas vonku a radšej zostať vo vnútri."

V sobotu sa na kopci Sljeme na zjazdovke Crveni Spust očakáva ďalší diel veľkého súboja Shiffrinová - Vlhová. Američanka v tejto sezóne vyhrala všetky štyri klasické slalomy plus triumf pridala aj v paralelnom slalome v St. Moritzi. Na Nový rok v tzv. mestských pretekoch v paralelnom slalome však v Osle triumfovala Slovenka pred Američankou. "Urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som sa pokúsila ohroziť duo Shiffrinová - Vlhová. Veľmi sa teším na preteky v Záhrebe," uviedla po žrebe Švajčiarka Wendy Holdenerová, aktuálne tretia najlepšia slalomárka SP.

Prvé kolo záhrebského slalomu žien sa v sobotu začne o 13.00 h, druhé kolo s tridsiatkou najlepších príde na rad o 16.00 h. Staviteľom prvého kola je Rakúšan Robert Fuss, druhé kolo postaví taliansky tréner P. Vlhovej Livio Magoni.

Vlhová sa prípadným víťazstvom stane druhou Slovenkou s triumfom v pretekoch s názvom Trofej Snehovej kráľovnej. V roku 2017 sa nad Záhrebom zrodili historické slovensko-české stupne víťazov v poradí Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Šárka Strachová. Prvá a tretia vo vtedajších výsledkoch už ukončili svoje úspešné kariéry.


Tagy: Petra Vlhová Záhreb

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA