VIDEO Biely balet zakopol pred vlastnými fanúšikmi, Barcelona zvýšila náskok na čele

Luis SuárezLuis Suárez Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Dvaja hlavní prenasledovatelia vedúcej Barcelony FC Sevilla a Atlético Madrid remizovali 1:1 v nedeľňajšom stretnutí 18. kola španielskej futbalovej La Ligy. Oba góly padli v závere prvého polčasu. Najprv sa po rohovom kope odrazila lopta k domácemu Wissamovi Ben Yedderovi a ten nezaváhal. Vyrovnanie prišlo taktiež zo štandardnej situácie, Antoine Griezmann skóroval z priameho kopu.

Ani druhé stretnutie v kalendárnom roku 2019 sa neskončilo pre Real Madrid úspešne. Po remíze s Villarrealom podľahol doma San Sebastiánu 0:2. "Biely balet" inkasoval v úvode gól z pokutového kopu od Brazílčana Williana Josého a v 82. min potvrdil triumf Baskov hlavičkou osamotený Rubén Pardo. Real Madrid je v tabuľke piaty, keď prehral šiestykrát v sezóne.

Hráči FC Barcelona triumfovali nad futbalistami domáceho Getafe tesne 2:1. Hostia si do 39. min utvorili dvojgólové vedenie zásahmi Lionela Messiho a Luisa Suáreza, no ešte v prvom polčase znížil skúsený útočník Jaime Mata. V druhej časti hry ani jeden tím neskóroval a Katalánci si tak z horúcej madridskej pôdy odniesli tri body.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 18. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:

Eibar - Villarreal 0:0

FC Sevilla - Atlético Madrid 1:1 (1:1)
Góly: 37. Ben Yedder - 45. Griezmann

Real Madrid - San Sebastián 0:2 (0:1)
Góly: 3. Willian José (z pok. kopu), 83. Rubén Pardo, ČK: 61. Lucas Vázquez (Real Madrid) po druhej ŽK

Getafe - FC Barcelona 1:2 (1:2)
Góly: 43. Jaime Mata - 20. Messi, 39. L. Suaréz

Viac o téme: Real Madrid Atlético Madrid San Sebastian