Nešťastie nechodí po horách, sadlo si na svahy: Priatelia, toto je smola ako z hororu!

Anna VeithováAnna Veithová Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

INNSBRUCK - Smola rakúskych zjazdárok sa nedávnym zranením a predčasným koncom sezóny Stephanie Brunnerovej nevyčerpala. Ďalšou ťažko zranenou rakúskou pretekárkou je Anna Veithová (29), ktorá si počas sobotňajšieho tréningu obrovského slalomu v talianskom stredisku Pozza di Fassa roztrhla predný skrížený väz v pravom kolene a má rovnako po sezóne.

Dvojnásobná víťazka celkového poradia Svetového pohára Veithová (za slobodna Fenningerová) prežila najlepšie obdobie kariéry ešte pred rokom 2016. Okrem zlatej medaily v super G na ZOH 2014 sa stala aj trojnásobnou majsterkou sveta v troch rôznych disciplínach - alpskej kombinácii (2011), superobrovskom a obrovskom slalome (2015).

V októbri 2015 si pri páde na tréningu roztrhla vnútorný postranný väz a tiež predný skrížený väz kolena a nasledovala dlhá súťažná pauza. Vlani na zimnej olympiáde v Pjongčangu takmer obhájila svoj triumf v super G, lenže napokon ju senzačne o stotinku sekundy zdolala Češka Ester Ledecká.

V tejto sezóne Svetového pohára sa Veithová postupnými krokmi vracala do niekdajšej topformy a pripísala si štyri umiestnenia v najlepšej desiatke výsledkového poradia. Najvyššie bola šiesta v super G v Lake Louise, ale prípadného vyvrcholenia formy na majstrovstvách sveta v Aare sa už nedočkala. Rakúske médiá naznačili, že momentálne zranenie by mohlo pre Veithovú znamenať aj úvahy o konci kariéry.

Viac o téme: Anna Veithová Stephanie Brunnerová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Marco Trovati
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články