Sagan aj športový riaditeľ Bory sa zhodujú: Nebol to náš deň!

Peter Sagan
Peter Sagan

CAMPBELLTOWN - Juhoafrický cyklista Daryl Impey sa stal víťazom 4. etapy pretekov Santos Tour Down Under v Južnej Austrálii. Na trati z Unley do Campbelltownu dlhej 129 km sa presadil v záverečnom špurte vedúcej skupiny pred Ńovozélanďanom Patrickom Bevinom, ktorý si upevnil post lídra celkového poradia. Tretí finišoval Španiel Louis Leon Sanchez. Slovenský reprezentant Peter Sagan stratil kontakt so špicou na Corkscrew Road, ktorý bol určený pre vrchárov. Do cieľa prišiel v tretej skupine na 29. mieste so stratou 32 sekúnd na víťaza. Prišiel tak o post lídra bodovacej súťaže. Na vedúceho Bevina stráca 12 bodov.

"Štvrtá etapa bola od začiatku veľmi rýchla a ja som vedel, že ťažké stúpanie na Corkscrew v posledných kilometroch nie je vhodné pre jazdcov, ako som ja. Som však v dobrej forme a čakajú nás ďalšie dve etapy, kde opäť vyskúšame naše šance," uviedol Peter Sagan prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky.

"Nebol to náš deň. Jay McCarthy sa trápil v stúpaní, Gregor Mühlberger sa snažil dostať do prvej skupiny, ale nakoniec to nestihol. Nedosiahli sme želaný výsledok. Zajtra sa pokúsime vybojovať úspešný šprint pre Petra Sagana," uviedol športový riaditeľ Bora-Hangrohe Patxi Vila na tímovom webe.

Impey bol z víťazstva v 4. etape nadšený. "Je to fantastické. Vedeli sme, že to bude ťažké, ale zároveň sme boli presvedčení, že to môže byť etapa vhodná pre mňa. Preto sme kontrolovali únik celý deň. Na záverečnom kopci som si veril, že to ešte môžeme dotiahnuť, a urobil som všetko preto , aby som mohol bojovať o etapový triumf. Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo vyhrať," citoval slová Juhoafričana špecializovaný portál cycling-info.sk.


 


Tagy: Peter Sagan Tour Down Under

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA