VIDEO Hudáček siahal na prestížny úspech: Vytancoval krajanku a dotiahol to do finále

Július Hudáček
Július Hudáček

KAZAŇ - Víťazom nedeľňajšieho exhibičného Zápasu hviezd KHL 2019 v ruskej Kazani sa stali hokejisti Černyšovovej divízie, vo finále zdolali hráčov Bobrovovej divízie 4:3. V drese zdolaného finalistu odchytal druhú tretinu slovenský brankár a kapitán tímu Július Hudáček.

Tretie miesto obsadili opäť po roku reprezentanti Charlamovovej divízie triumfom nad výberom Tarasovovej divízie 8:7 po samostatných nájazdoch. Predtým sa v prvých zápasoch stretla Černyšovova divízia s Charlamovovou (5:3) a Tarasovova proti Bobrovovej (3:4). V úvodnom zápase Bobrovovej divízie odchytal Hudáček prvé dejstvo. Vlani sa tešil z celkového víťazstva ešte ako zástupca Tarasovovej divízie.

V tíme Tarasovovej divízie figuroval český útočník Michal Řepík, ktorý mal reprezentovať Slovan Bratislava, medzičasom však prestúpil do Viťazu Podoľsk. Zápasy sa hrali formátom 4 proti 4 a boli rozdelené na dva "polčasy". V prípade nerozhodného výsledku nasledovali samostatné nájazdy.

Už v sobotu boli na programe súťaže zručností, Július Hudáček ich osviežil tancom. Gólman Spartaka Moskva mal pôvodne čeliť samostatnému nájazdu slovenskej hráčky Nicol Čupkovej, ktorá pôsobí v ruskej Ženskej hokejovej lige (ŽHL) v drese Agidelu Ufa, ale napokon ju vyzval do tanca. Dvojica obkorčuľovala podstatnú časť ľadovej ploche a svoje vystúpenie ukončila presne v stredovom kruhu.

Dvadsaťšesťročná Čupková reprezentovala Slovensko na ZOH vo Vancouveri 2010 a predstavila sa aj na štyroch svetových šampionátoch v rôznych výkonnostných kategóriách. Od sezóny 2011/12 hráva v Ufe, s ktorou v predchádzajúcom ročníku získala majstrovský titul. Aktuálne je šiestou najproduktívnejšou hráčkou najvyššej ruskej ženskej súťaže a druhýkrát v sérii sa predstavila aj na Zápase hviezd ŽHL.

Víťazmi súťaží zručností sa stali hráči Černyševovej divízie. Hokejisti súťažili v piatich rôznych disciplínach. Najrýchlejším korčuliarom sa stal Dmitrij Kagarlickyj z Dinama Moskva, najtvrdšiu strelu predviedol Alexander Jelesin z Lokomotivu Jaroslavľ, najpresnejším strelcom sa stal Sergej Širokov z Avangardu Omsk, v "hokejovom biatlone" triumfovali zástupcovia Černyševovej divízie a v nájazdovom súperení brankárov sa radoval Igor Bobkov z Omska.

Súťaže zručností sa niesli v uvoľnenej atmosfére. Bývalý obranca Banskej Bystrice Mathew Maione napr. predviedol divákom, ako vie hrať na gitare. Brankár Konstantin Barulin sa predstavil v obleku a v zaujímavých prestrojeniach sa objavili aj ďalší hráči.

finále:
Černyšovova divízia - Bobrovova divízia 4:3 (3:1, 1:2)
Góly: 4. Burdasov, 4. a 7. Dietz, 13. Jan Kolář - 2. a 17. Kagarlickij, 14. Šipačov

o 3. miesto:
Charlamovova divízia - Tarasovova divízia 8:7 po sam. nájazdoch (2:3, 5:4 - 1:0)
Góly: 6. a 18. Dawes, 9. a 15. Moziakin, 13. Kravcov, 17. S. Da Costa, 20. Postma, rozhod. sam. nájazd: Zaripov - 8. Kaprizov, 9. a 13. Řepík, 10. O'Dell,15. Vasiljev, 20. Aaltonen, 20. Kaprizov

semifinále: 
Černyšovova divízia - Charlamovova divízia 5:3 (2:2, 3:1)
Góly: 2. Michajlov, 4. Michejev, 15. Verba, 17. Starčenko, 20. Burdasov - 4. a 17. Moziakin, 6. Chisamutdinov

Tarasovova divízia - Bobrovova divízia 3:4 (1:4, 2:0)
Góly: 10. Řepík, 12. Chenkel, 12. Vasiljev - 1. Gusev, 5. Šipačov, 7. Barabanov, 8. Marčenko


Tagy: Július Hudáček

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter - КХЛ; Video: Twitter KHL

DISKUSIA