Lyžiarska asociácia reagovala na kritiku Vlhovej otca: Nechcem, aby sa opäť vyťahovali takéto veci!

Igor VlhaIgor Vlha Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Najlepšia slovenská zjazdová lyžiarka súčasnosti Petra Vlhová nenastúpi na blížiacich sa majstrovstvách sveta vo švédskom Aare (4. - 17. februára) v reprezentačnej kombinéze, pretože ju nedostala v stanovenom termíne. Rodáčka z Liptovského Mikuláša preto využije svoju komerčnú kombinézu, v ktorej štartuje aj vo Svetovom pohári. Otec Petry Vlhovej preto poslal kritický otvorený list vedeniu Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA). Netrvalo dlho a ku kritike sa vyjadril prvý tréner slovenskej lyžiarky.

Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) taktiež odmietla v pondelok kritiku nedeľného otvoreného listu Igora Vlhu. SLA vo svojom stanovisku zdôrazňuje, že šampionátové kombinézy má pripravené pre všetkých reprezentantov a Vlhovej dodá jej špeciálnu pred štartom podujatia. Vlhová vo švédskom Aare (4.-17. februára) plánuje štartovať vo všetkých individuálnych súťažiach, super-G je na programe už o dva týždne (5. februára).


Môže vás zaujímať: Vlhová na majstrovstvách nenastúpi v reprezentačnej kombinéze: Jej otec skritizoval zväz


"Slovenská lyžiarska asociácia je hrdá na výsledky Petry Vlhovej aj v tomto ročníku Svetového pohára. V rámci zákonných možností SLA podporuje nielen ju, ale aj všetky reprezentačné tímy v ostatných lyžiarskych športoch. Reprezentačné kombinézy sú pripravené pre všetkých našich reprezentantov, prichádzajúcich do úvahy pre blížiace sa Majstrovstvá sveta. Pokiaľ ide o Petru Vlhovú, chcela špeciálnu kombinézu od svojho výrobcu a takáto jej bude doručená pred zahájením šampionátu. Je nám ale ľúto, ak sa z tímu našej reprezentantky ozývajú nekorektné hlasy, ktoré znevažujú prácu zväzu a znižujú jeho dôveryhodnosť. Opakovane sa jedná o stav prameniaci z nedostatočnej komunikácie medzi privátnym tímom pretekárky a národným športovým zväzom," uvádza sa v stanovistku Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Na otvorený list reagoval aj Ján Garaj, shodou okolností prvý tréner slovenskej pretekárky: "Tento megaproblém, ktorý sa vytvára nie je vôbec takým problémom. Je to o slušnej komunikácii. Proti Petre nebudem nikdy zbrojiť. Bol som pri jej zrode," reagoval pre SME Ján Garaj. Zároveň tvrdí, že Slovenská lyžiarska asociácia nedostala od Vlha tímu potrebné podklady na objednávku kombinézy. "So všetkými ostatnými pretekármi sme sa dohodli. Nechcem, aby sa pred majstrovstvami sveta opäť vyťahovali takéto veci," dodal na záver.

TASR uvádza stanovisko SLA v plnom znení bez úprav a celý deň sa pokúša získať aj informácie ohľadom predbežnej šampionátovej nominácie Úseku alpských disciplín SLA i termínu jej schvaľovania Predsedníctvom SLA:

"Slovenská lyžiarska asociácia je hrdá na výsledky Petry Vlhovej aj v tomto ročníku Svetového pohára. V rámci zákonných možností SLA podporuje nielen ju, ale aj všetky reprezentačné tímy v ostatných lyžiarskych športoch. Reprezentačné kombinézy sú pripravené pre všetkých našich reprezentantov, prichádzajúcich do úvahy pre blížiace sa Majstrovstvá sveta. Pokiaľ ide o Petru Vlhovú, chcela špeciálnu kombinézu od svojho výrobcu a takáto jej bude doručená pred zahájením šampionátu. Je nám ale ľúto, ak sa z tímu našej reprezentantky ozývajú nekorektné hlasy, ktoré znevažujú prácu zväzu a znižujú jeho dôveryhodnosť. Opakovane sa jedná o stav prameniaci z nedostatočnej komunikácie medzi privátnym tímom pretekárky a národným športovým zväzom."

Viac o téme: Petra Vlhová Igor Vlha
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články